Charlotte Hornets–Minnesota TImberwolves 120–114
Washington Wizards–New York Knicks 91–109
Atlanta Hawks–San Antonio Spurs 114–125
Dallas Mavericks–New Orleans Pelicans 143–130

Pontháború, karriercsúcsokkal. Igazi dobófesztivált hozott a mérkőzés, nagyjából úgy, ahogy arra számítani lehetett ettől a két csapattól, de a klasszisok talán még azt is felülmúlták, amire gondolhattunk.

A hazaiaknál Luka Doncic 46 ponttal új egyéni rekordot tett le az asztalra, 17/30-at dobott mezőnyből, 5/8-at távolról, de ezen felül volt még 8 lepattanója és 12 gólpassza is, míg mellette Kristaps Porzingis 36 pontig jutott 8/13 jó triplával – rájuk építve a Dallas 58%-kal célzott mezőnyből és 55,6%-kal süllyesztett el 25 darab hármast. A meccsből könnyen kiütés lehetett volna, ha a New Orleansnál nincs két játékos, akik szintén remekelnek, Brandon Ingram 30 pontos estéje mellett pedig Zion Williamson pusztított igazán: a fiatal erőcsatár 36 ponttal karriercsúcsot szórt úgy, hogy 14/15 (!) mezőnykísérlete a gyűrűben landolt. Összességében a Pelicans is 53%-kal célzott és a 46%-os triplázás is remek adatnak számít, egyébként pedig a két csapat összesen 16 labdát adott el, ami szintén jelzi, hogy nem a védekezések domináltak – Williamson amúgy franchise-rekordot döntött azzal, hogy az első félidőben 10/10 dobást küldött a gyűrűbe…

Stan Van Gundy, a vendégek vezetőedzője úgy fogalmazott, hogy a védekezésük nevetséges és undorító, emiatt kaptak sorozatban második mérkőzésükön 25 triplát két különböző ellenféltől és ezért szenvedtek ismét vereséget. A Pels az első negyedet egyébként még megnyerte hét ponttal, de aztán átvette az irányítást a Dallas, a nagyszünetben már a hazaiak vezettek és onnantól végig előrébb jártak, sőt, a záró etap közepétől már nem is nagyon lehetett kérdés – 108-104 után futottak egy 8-0-t és ezt követően már végig stabil volt a különbség. A texasiak ezzel zsinórban negyedszer tudtak nyerni és utolérték a tabellán a Kings-Grizzlies párost, míg a New Orleanst már meg is előzték.

A Mavericks legjobb dobói: Doncic 46/15, Porzingis 36/24, Finney-Smith 14/12
A Pelicans legjobb dobói: Williamson 36, Ingram 30/12, Bledsoe 16/12