Jakabfi Zsanették a norvégiai beutazási korlátozások miatt már az előző BL-meccsüket, a Lilleström elleni nyolcaddöntős párharc visszavágóját is Magyarországon, helyileg Gyirmóton vívták, majd két hét elteltével, a negyeddöntőre újra visszatértek hazánkba, ahol ezúttal az angol bajnoki listavezető Chelsea-vel csaptak össze.

Az idény végén visszavonuló magyar futballista a 77. percben állt be az újpesti mérkőzésen, amelyen a londoni együttes 2–1-re nyert, ezzel az ötszörös címvédő Lyon kivételével az első csapat a Bajnokok Ligájában 2016 óta, amely legyőzte a német sztárcsapatot. A „hazaiak” második gólját a volt wolfsburgi Pernille Harder lőtte. A visszavágóra jövő szerdán 14 órától kerül sor, ugyancsak Újpesten.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Chelsea (angol)–Wolfsburg (német) 2–1 (Kerr 55., Harder 66., ill. Janssen 70. – 11-esből)
Wolfsburg: Jakabfi Zsanett a 77. percben állt be.

Az FC Barcelona 3–0-ra nyert a tizenegyest hibázó Manchester City ellen Monzában.