AVUS – Ceglédi CSE 15-10 (3-3, 3-1, 5-2, 4-4)

OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, Szombathely, AVUS-aréna – zárt kapuk mögött

A meccs statisztikája ITT tanulmányozható, az eseménylistából pedig kiderül, hogy az 1. negyedben Gyémánt szerzett vezetést a vendégeknek, majd Kurucz előbb egyenlített, Ekler Zs. pedig a vezetést is megszerezte a szombathelyieknek, 2-1. Ezután egymás után kétszer megint a ceglédiek voltak eredményesek, majd Kurucz egalizált az utolsó percben, 3-3.

A 2. negyedben kijött a hazaiak jobb formája, Sági és Makrai is betalált, Hajmási pedig 5 méteresből volt eredményes, 6-4.

A 3. negyed már a papírformát igazolta, Sági háromszor, Landherr és Ekler Zs. pedig 1-1 alkalommal köszönt be a ceglédi kapusnak, 11-6.

A 4. negyed az első játékrészhez hasonlóan kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat 4-4 gólt szerzett, a szombathelyieknél Ekler Zs. kétszer, Hajmási és Kurucz pedig 1-1 esetben talált a vendégek kapujába, 15-10.

A meccs után Gortva Zoltán vezetőedző és a 4 gólos Sági Benjámin értékelte a látottakat.

A hétvégi forduló után az OB I/B aktuális tabellán nem változott sokat a helyzet: 1. Kanizsa 52, 2. AVUS 46, 3. YBL 35, 4. ASI DSE 34, 5. HVSC 28, 6-7. Eszterházy és VIWA 27-27, 8. Oázis 18, 9. Cegléd 16, 10-11. FVSE és Neptun 12-12, 12. Dunakanyar 10 pont.

A következő fordulóban az AVUS a Neptun csapatát fogadja. A meccset szombaton délben élőben közveítjük.