VEF Riga – Falco KC Szombathely 74-80 (11-16, 26-29, 24-29,13-16)
Lettország, Arena Riga
Castillo, Proc, Jurcevic

Riga: Zoriks 21/12, Walker 2,Ate 3/3 ,Miska 3/3, Madsen 8. Cserék: Curry 13, Riley 2, Gromovs 7, Gulbis 3/3, Hammonds 12/9.

Falco KC Szombathely: Váradi 6, Clark 12/6, Benke 12/3, Golomán 10/6, Keller 4/3. Cserék: Barac 15/3, Somogyi 5/3, Perl 16/3.

Az 1. negyedben a Falco hozta el a feldobás után a labdát, de az első pontokat Madsen szerezte, a vonalról volt eredményes. Golomán egalizált, 2-2, majd Keller triplájával átvette a vezetést a magyar bajnok, 4-5. A játékrész közepén Perl Zoltán és a korábbi Falco-játékos, Ron Curry is megérkezett, Zozó 2+1 pontjával már 4-10 volt az állás. Benke duplája után időt kértek a hazaiak, 5-12. Egy mesteri labdaszerzés, majd gyors indítás után Szili zsákolt, 9-14. Az utolsó percben Perl büntetőzött, de Riley is dobott egy közelit, 11-16.

A 2. negyed rigai hármassal kezdődött, de Somogyi és Perl kosaraival 14-20-nál megint a lettek mesterének kellett megszakítani a játékot. A vonalról szépített Hammonds, Barac pedig közelről, majd a vonalról is eredményes volt, 16-24. A negyed derekán Zozó közelijével kétszámjegyű lett a különbség, de Zoriks és Ate 2 triplájával azonnal felzárkóztak, 22-26. Konakov mester rögtön időt kért. Miután újabb hármast szórtak, Benke is megmutatta, hogy tud ilyet, 25-29. Egyenlítettek a lettek, sőt Madsen révén a vezetést is megszerezték, 31-29. Ezután Perl egyenlített közelről, de Madsen megint betalált, 33-31. A félidő hajrájában Zoriks és Curry is növelte az előnyt, ezzel sajnos a második negyed második felében 21-5-öt robogott a Riga, jött is az újabb time-out, 37-31. Az utolsó percben Clark és Benke is szépített, 37-35.

A 3. negyedet jobban kezdték a szombathelyiek, mint a lett csapat, 22 perc után 40-41 állt a táblán. Miután Perl mesteri triplát szórt, Curry ellen szabálytalankodott Zozó, de a vonalról csak 1 ment be, így 43-45 állt a táblán. Hammonds egyenlített, sőt Zoriks triplája után újra a hazaiaknál volt az előny, a játékrész derekán 48-45-re vezettek.Ezt követően Zozó újra a vonalról volt eredményes, de Hammondsról megint lemaradtunk, 53-47. Clark hármasa nagyon jókor érkezett, majd Barac 1 pontot szerzett a vonalról, Benke pedig 2+1-et dobhatott, 57-54. Az utolsó percben Barac 2+1 pontjával és Clark kosarával újra vezetést szereztünk, 61-64.

A 4. negyed Zoriks hármasával kezdődött, de Barac is szórt egy triplát, majd egy mesteri akció végén a ziccert is kihasználta, 66-69. Lett időkérés következett, majd Clark kiváló játéka újabb pontokat ért, 66-71. A negyed közepén Curry dobta át Baracot, majd miután újra elaludt a védelmünk, zsákolt is egyet korábbi játékosunk, 70-71. Nncs gond, Somogyi triplája érkezett, aztán megint Curry felelt, 72-74. Váradi első kosara a lehető legjobb pillanatban hullott be, a dudaszó előtt 2 perccel 72-76 állt az eredményjelzőn. A Falco vezetőedzője kért időt, majd 1 perccel a vége előtt Zoriks csak egyet értékesített a vonalról, 73-76. Már csak 35 másodperc volt hátra, amikor Clark karjáról pattant ki a labda, a lett csapat jöhetett, de a támadásból nem születt kosár, Beni pedig a vonalról dobhatott kettőt, 74-78. Az utolsó 9 másodpercben egy rigai meg nem értés után Beni még egy kosarat szerzett, ezzel 74-80-as arányban rendkívül értékes győzelmet aratott a sárga-fekete gárda Lettországban!

Nincs megállás, október 24-én, vasárnap újra a honi bajnokságban, igazi szomszédvári rangadón, Zalaegerszegen lép pályára a Falco.