AEK Athén – Falco KC Szombathely 83-89 (15-26, 23-16, 23-23, 22-24)
Athén, Ano Liosia Olympic Hall
V.: Rosso (francia), Krejic (szlovén), Zashchuk (ukrán)

Athén: Colom 2, Angola 22/6, Vaulet 4, Griffin 24/9, Hummer 12/3. Cserék: Filippakos -, Flionis -, Mavroeidis 6, Pappas 13.

Falco: Váradi 20/18, Somogyi -, Benke 15/3, Golomán 6, Keller 11. Cserék: Perl 18/3, Clark 2, Kovács 2, Barac 15/3.

Az 1. negyed előtt Jelovac emlékének 1 perces gyászszünettel adóztak a megjelent szurkolók és a 2 csapat tagjai. A szomorú jelenet után az első pontokat a hazai csapat neve mellé írtuk fel, Vaulet zsákolt, amire Benke triplával válaszolt, 2-3. A 3. percben Váradi is kintről volt eredményes, erre Hummer felelt, 5-6. Golomán zsákolása után Benke közelről talált be, 5-10. A játékrész derekán Perl is feliratkozott a táblára, majd Keller is pöcizett egyet, 7-14. Barac közelije után a görög mester kért időt, 7-16. Griffin szépített, majd Benke tette helyre a 9 pontos különbséget, 9-18. Pappas 2+1 pontjával zárkóztak fel a görögök, de csak ideiglenesen, Váradi ugyanis megint triplát szórt, 12-21. Az utolsó percben Beni megint betalált kintről, Kovács B. pedig közelről tett hozzá, 15-26.

A 2. negyed nagy küzdéssel kezdődött, egymás hibáiból éltek a csapatok, aztán Pappas szépített, 19-26. Angola a vonalról volt eredményes, majd a 7-0-és sorozatot megszakítva Konakov mester szakította meg a játékot. Jókor, Keller 2+1 pontja nagyon kellett, 23-29. Rövid kosárcsend után Colom szépített, 25-29 állt a táblán 15 perc után. Ákos húzta be Beni labdáját, 25-31-nél újabb hazai time-out következett. Benke miután remekül lépett be a palánk alá, egy kifacsart mozdulatból tette a gyűrűbe a játékszert, sajnos a büntetője már kimaradt, 25-33. Mavroeidis pontjai hozták közelebb az athénieket, de Keller megint bravúrosan zsákolt, majd a következő támadásból Golomán is betömte, 27-39. A félidő hajrájában Angola és Hummer pontjai tán Beni kb. 9 méterről szórta be, 32-42. Az utolsó percben Konakov még egyszer időt kért, de hiába, Pappas előbb a vonalról, majd közelről is eredményes volt, 38-42.

A 3. negyed Perl ziccerével indult, majd Golomán a vonalról szerzett pontokat, 38-46. Nem volt vége a Falco-shownak, Zozó kintről szórta be, 7-0-át repeszt a magyar bajnok, jött a görög időkérés, 38-49. Griffin egyéni akcióval, majd a vonalról is szépített, Beni pedig szenzációs assziszttal vétette magát észre, Zozó ki is használta, 42-51. A játékrész derekán Zozó nagyon az elemében volt, újabb 2 kosarával már 42-55 állt az eredményjelzőn. Sajnos azonban mindkét szombathelyi center begyűjtötte negyedik (!!!) személyi hibáját. Angola hatalmas triplája után 5 pontra olvadt a 13 pontos előny, 50-55-nél Konakov mester ,,állította meg” az órát. Ezután Griffin tripla, majd Barac pont a vonalról, 53-56. Újabb görög dupla után Barac 2+1 pontja nagyon kellett, 55-59. Az utolsó percben Pappas a vonalról, Benke és Perl pedig a palánk alól volt eredményes, 61-65.

A 4. negyed gyors kosárváltással kezdődött, Barac szerezte a vasi pontokat, 63-67. Sajnos már az 1. percben kipontozódott Golomán, Griffin pedig a vonalról szépített, 66-67. Szenzációs Barac-tripla hidegvérrel, 66-70-nél megint a görögök kértek időt! Hiába, Beni lopott labdát, Ákos pedig ziccert, aztán Szili is labdát szerez és kosarat dob, 66-74. Griffin szépített egy hármassal a játékrész közepén, 69-74. Barac újabb mesteri leválása és pontjai után, az ellentámadás végén Angola dobhatott hármat a vonalról, 70-76. Barac a lehetetlenből is megmentett 2 pontot, sajnos azonban Keller Ákos is begyűjtötte az ötödik személyit, Barac lett a center, Clark pedig a négyes posztot töltötte be. És mivel Griffin továbbra is félelmetesen dobott, 75-78-nál megint a Falco kért időt. A dudaszó előtt 2 perccel Beni beverte az ötödik hármasát is, 75-81. Hummer kosara után Beni a nyerő ember, már a hatodikat is beszórta kintről, már 20 pontos a cséká, 1 perccel a vége előtt 77-84. Griffin tripla, majd Clark dupla, 82-86. A Zozó, majd Pappas is a vonalról volt eredményes, Perl pedig zsákolt, 83-89.

Mivel a Riga legyőzte az olasz Trevisót, a Falco átvette a vezetést a ,D’ csoportban. Az utolsó csoportmeccset december 22-én az Arena Savariában Te is megnézheted, az ellenfél a VEF Riga csapata lesz!