Sopron KC – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 90-83 (21-26, 23-22, 16-20, 30-15)
Bajnokság, 17. forduló
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Benczur Tamás, Fodor Attila, Györfy Rúben (Bognár Tibor)

Sopron: McGill 19/9, Myers 20/9, Ford 9/3, Sitku -, Montgomery 19. Cserék: Halász -, Fazekas 2, Takács 3/3, Borisov 16/12, Werner 2.

Szombathely: Somogyi 21/9, Benke 17/9, Clark 14/3, Golomán 6, Keller 7. Cserék: Verasztó 2, Perl 10, Kovács -, Barac 6.

Az 1. negyedet Váradi Benedek nélkül, Perl Zoltánnal a kezdőben, Keller Ákos kosarával indította a Falco, majd Clark triplája is behullott, 0-5. A 3. perc végén McGill szépített egy hármassal, aztán Montgomery 2+1 pontjával már a hazaiaknál volt az előny, 6-5. Ezután Clark és Montgomery talált be közelről, Golomán pedig zsákolni tudott, 8-9. A játékrész közepén Myers triplájára Somogyi válaszolt egymás után kétszer is, Benke Szilárd pedig még rátett egy lapáttal, 11-16. Clark nagyon jól kezdett, már 8 pontos volt, amikor Myers újra eredményesen dobott, 15-19. Sajnos Ford és McGill pillanatok alatt ledolgozta a 4 pontos hátrányt, így 19-19-nél jött Konakov mester időkérése. Perl után Borisov is feliratkozott a táblára, 21-21. Az utolsó percben Somogyi triplájának örülhetett a szombathelyi tábor, de Zozó közelijére is volt még idő, 21-26.

A 2. negyed elején Verasztó a vonalról volt eredményes, majd Werner zsákolt és Borisov is betalált, 25-28. Perl-Keller akció volt a meccs eddigi legszebb pillanata, 25-30. Ford tripláját Barac duplája követte, 28-32. A 13. perc végén a hazaiak kértek időt. Hiába, Barac újabb közelije ért célba, erre Montgomery zsákolással felelt, 30-34. Somogyi triplája alakította ki az eddigi legnagyobb különbséget, 30-37. McGill hármassal lopta közelebb a hazaiakat, Szili pedig félelmetes tempóban rohant végig, majd dobott ziccert, 33-39. Keller újabb szép megmozdulás után szerzett 2 pontot, a félidőt jelző dudaszó előtt 3 perccel Golomán a vonalról volt sikeres, 35-43. Ezután Fazekas szerzett duplát, majd Golomán 2 pontja érkezett jó ütemben, 37-45. A hajrában McGill triplája után Clark labdája is a helyére ért, 40-47. Miután Zozó ellen fújtak érthetetlen okból technikait a sporik, Konakov mester időkéréssel nyugtatta meg a srácokat. Az utolsó perc a soproniaké lett, de így is megmaradt az előnyből 4 pont, 44-48.

A 3. negyedben Zozó szerezte az első szombathelyi kosarat, majd Keller dobott be egyet a vonalról, 44-51. Takács palánkos hármasa, majd Zozó 3 büntetője ért célt, 47-54. Ezután követően Somogyi sikeres triplája követte, majd Ádám a vonalról is betalált háromszor, 47-60. A játékrész közepén Montgomery pontjai után újra Somogyi ellen szabálytalankodtak, a vonalról szerezte meg 19.pontját. A McGill-Montgomery duó pontjai miatt, 55-62-nél Konakov mester szakította meg a játékot. Ezekben a percekben Montgomery volt fékezhetetlen, 58-62. Több hiba után Clark törte meg a kosárcsendet, McGill felelt, de Clark látványos zsákolása is belefért még 60-68.

A 4. negyed elején McGill és Myers után Benke is eredményes tudott lenni, 64-72. Borisov tripláját Myers újabb duplája követte, 69-72. Golomán szerzett fontos 2 pontot közelről, de Borisov bedobta a hármast, 72-74. Az utolsó 5 perchez közeledve Borisov ütötte meg Barac kezét, aztán Borisov triplája után 75-74-re vette vissza a vezetést az SKC. A Falco vezetőedzője kért időt, majd Ford szerzett több lepattanót is palánkunk alatt, ebből be is dobta a közelit, 77-74. Ezután Szili egalizált távolról, 77-77. Myers látta meg és használta ki a lehetőséget, majd távolról is sikeres volt, 82-77. Konakov mester ismét időt kellett, hogy kérjen. A dudaszó előtt 2 perccel Szili újabb triplát hintett, 82-80. Sajnos Myers átdobta Golománt, Keller pedig ezúttal kihagyta a távolit, 84-60 állt a táblán 1 perccel a vége előtt. Borisov triplája eldöntötte a meccset, majd Myers és Keller is hármassal jelentkezett, de közben letelt az idő, megszólalt a duda, 90-83-ra győztek a soproniak.

Nincs megállás a Falco számára, a vereség ellenére továbbra is listavezető a szombathelyi gárda, és január 15-én már a vasi klasszikus következik!