Mindkét oldalon nagy fogadkozás előzte meg az alsóházi rangadót. A szombathelyieket mintegy 30 mindenre elszánt szurkoló kísérte el az Érd Arénába.

Az első félidő elején több hibával kezdett mindkét csapat, majd Pődör Rebeka a 2. percben kezdte meg a gólgyártást, az érdiek Szabó Kitti révén 7 méteresből, a 4. percben lőtték első találatukat, 1-2.
Pődör R. és Topecz góla után pár perces gólcsend következett, majd a 9. percben, 2-4-es szombathelyi vezetésnél az érdi mester kért időt. A 10. percben Bódi szépített, majd Vukajlovic egalizált, de Gorilszka révén gyorsan visszavette a vezetést az SZKKA, 4-5.
A 12. percben Vukajlovic, majd Szabó Kitti újabb góljaival először vezettek a hazaiak, 6-5. Szabó K. sokadik gólja után, a 14. percben, 7-5-ös hazai előnynél Marosán György állította meg az órát. Egyelőre hiába, Szabó Kitti tarthatatlannak bizonyult ezekben a percekben, 15 perc után, Stosics góljának köszönhetően 9-6 állt a táblán.
A 16. percben Balog 7 méterest hárított, majd több bravúrt is bemutatott, Pődör R. pedig már a 4. gólját szerezte, 9-7. Ezután Stosics is megszerezte 2. találatát, Szabó K. pedig már 5-nél járt, 10-8.
A 20. percben Beki is belőtte az ötödiket, sajnos egy labdaszerzés után Peróczy növelte a hazai előnyt, 11-9. A következő minutumban Beki sajnos begyűjtötte második 2 perces büntetését, Szabó K. pedig ezt s kihasználta, majd Vukajlovic is betalált, 13-10.
Az első félidő utolsó 5 percére 4 gólos hazai előnnyel fordultak rá a csapatok, 14-10.
A hajrában Paróczy újabb gyors gólt lőtt, majd fekete is betalált, 16-10. Az utolsó percekben Beki termelte tovább a gólokat, de sajnos csak eggyel csökkent a hátrány, 18-13.

A második játékrész elején Fekete növelte az előnyt, a 32. percben már 20-13 állt a táblán. Vukajlovic sokadszor jár túl a szombathelyi védők eszén, erre beki 9. gólja volt a válasz, a 35. percben 21-14-re vezettek az érdiek. Ezt követően Horváth Petra hatalmas góllal szépített, majd Kopecz heteség is majdnem kivédte Tomasevic, de csak majdnem. Aztán hiába lőtt Szendrei Barbara szép gólt, a 40. percben Beki összeszedte harmadik kiállítását is, piros lappal és 9 góllal távozott, 23-16. Stisics szépített, de most Fekete vette vállára az érdieket, a 45. perc végén Gheorghe szépített, 24-18. Fekete és Szabó K. góljaira Horváth Petra válaszolt, 10 perccel a vége előtt 27-19 volt az állás.

Aztán nagyot változott a játék képe, mindent egy lapra tett fel az SZKKA. Szendrei Barbara és Horváth Petra újabb góljait Csire Fanni gyors találata fejelte meg, 27-22-nél, 8 perccel a vége előtt az érdiek kértek időt. Bejött a hazaiaknak a time-out, Szabó K. és Paróczy újabb találataira nem érkezett válasz, így 5 perccel a dudaszó előtt már 29-22 állt az eredményjelzőn. A hajrában Paróczy, Gheorge, Vukajlovics és Pődör B. talált be, a meccset az érdiek 32-25-re nyerték.

Összességében teljesen megérdemelten győztek az érdi lányok, a szombathelyieknek csak az első 10 percben ment jól a játék, aztán már csak momentumaik akadtak a 2. félidőben.

A vereséggel még nehezebb helyzetbe került az SZKKA, Marosán György ,,lányai” 2 megszerzett ponttal már 4 ponttal távolodtak el a többiektől.

ÉRD–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 32–25 (18–13)
Érd, 600 néző. V: Hargitai, Markó

ÉRD: Kántor – Bódi 2, VUKAJLOVICS 8, SZABÓ KITTI 9 (4), PARÓCZY 5, Kopecz 2 (1), Fekete B. 6. Csere: Hadfi (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód, Sztankovics R., Mézes. Edző: Horváth Roland
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Gheorghe 3, Szekerczés, PŐDÖR R. 9 (2), Gorilszka 2 (1), Horváth P. 3, Csire 1. Csere: Balog J. (kapus), Sztosics 4, Kadlicsek, Szendrei 2, Virág, Pődör B. 1. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 15. p.: 9–5. 22. p.: 12–9. 27. p.: 17–11. 36. p.: 21–15. 46. p.: 24–18. 49. p.: 27–18. 53. p.: 27–22. 57. p.: 30–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG
Horváth Roland: – Elismerésem a lányoknak a győzelemért. Mindent betartottak, amit megbeszéltünk, ennek köszönhetően nagy különbségű győzelmet arattunk.
Marosán György: – Katasztrofálisan játszottunk. Védekezésben nem találtuk a megfelelő távolságot, kevés szabálytalansággal dolgoztunk. Ilyen teljesítménnyel borítékolható volt a végeredmény.

Az SZKKA jövő vasárnap az MTK csapatát fogadja.