Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Szolnoki Olajbányász 89-74 (22-19, 21-23, 20-19, 26-13)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 10. forduló
Szombathely, Aréna Savaria
Földházi Tamás, Győrfy Ruben, Lengyel Ádám (Bodrogváry Iván)

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Somogyi 9/3, Sövegjártó -, Perl 12, Keller 11, Golomán 30/9. Cserék: Barac 12, Horváth -, Takács -. Verasztó 2, Clark 6, Hawkins 2, Benke 5/3.

Szolnoki Olajbányász: Pongó 10/6, Rudner 3/3, Pallai 2,Cummings 24/12, Cakarun 13. Cserék: Vincze 5, Csornai -, Sebők 2, Arabo 2, Tóth -, Young 11.

Az 1. negyedben jobban kezdett a Falco, Keller és Golomán pontjaival 6-2-re vezettek a vasiak. Tagadhatatlanul jobban dobtak ekkor a sárga-feketék, a csapatjáték is megfelelően működött, a játékrész derekán már 19-9-re elhúztak a szombathelyiek, az ügyeletes kosárszerző Golomán György volt. Aztán a negyed hajrájában már a sérüléséből felépülő Benke Szilárdnak is tapsolhattunk. A finisben szorossá vált a meccs, 22-19.

A 2. negyed elején is megmaradt a 3 pontos vezetése a bajnoknak, majd Barac kihagyott büntetői után, a 13. percben triplával egalizáltak, aztán a vezetést is átvették, 25-27. A játékrész derekán Zozó gyötört be egy közelit, ezzel újra döntetlen volt az állás. Ezt követően saját nevelésű válogatott játékosunk a távolt is beszórta, az Olaj pedig előbb közelről szépített, majd középtávoli dobásokkal a vezetést is visszavették, 32-34. Ekkor kért időt Milos Konakov vezetőedző. Jókor jött ez a time-out, mert 2 gyors kosárral ismét a Falcónál volt az előny, így 36-34-nél Gasper Potocnik is megállíttatta az órát. Aztán megint fordult a kocka, 36-37. Az utolsó percet egy triplával indította a Falco, majd Clark is betalált, a másik oldalon is tartották a lépést, 41-42-nél újra Konakov mester élt az időkérés lehetőségével. A félidő utolsó támadását Somogyi Ádám asszisztja után Keller Ákos fejezte be eredményesen, 43-42.

A 3. negyed Somogyi sikeres közelijével startolt, aztán Cakarun szépített, 45-44. Somogyi nagyon belejött, újabb közeli hullott be, majd Keller zsákolt, 49-44. Barac zsákolását követően Potocnik megállíttatta újra az órát, 51-44. A játékrész derekán újra Barac, majd Cummings kintről volt sikeres, 53-47. Ezután Zozó és Cakarun kosárváltása következett, 55-49. Nem adta fel az Olaj, Pongó triplája után 55-52 állt az eredményjelzőn. Nem volt kosárszünet, Barac, majd megint Cummings pontjai érkeztek meg, 57-54. A hajrában újra Barac közelije és Cummings távolija ért célt, 59-57. Az utolsó percben Young egyenlített ki, de Golomán a vonalról azonnal visszavette a vezetést, 61-59. Még arra is volt idő, hogy a Young a vonalról egyenlítsen, és, hogy Clark egy gyors labdaszerzést követően újabb pontokat szerezzen, 63-61.

A 4. negyed elején Benke Szili közelivel növelte a szombathelyi pontokat, de Arabo is betalált, 65-63. Ezután Verasztó is megszerezte első pontjait, Golomán pedig már a 25 egységet érte el, 69-63. Cummings szépített közelről, majd Perl és Golomán újabb kosarai után már 73-65-re vezettek a sárga-feketék. A játékrész közepén Vincze 3 pontosa esett be, de Keller és Perl újra betalált, 77-68-nál ismét az Olaj mestere kért időt. Hiába, Keller kiváló átadása után Zozó vezette végig a támadást, majd dobta be a ziccert, 79-68. Golomán triplája után már 30 pont állt a center neve mellett, Cakarun szépített, 82-70. A meccs hajrájában mindkét csapat többet cserélt, ezekben a pillanatokban Barac volt a nyerő ember, 86-70. Az utolsó percben még Somogyi triplája is eredményes volt, az utolsó kosár Sebők nevéhez fűződött, 89-74-re győzött a bajnokcsapat.

Az már korábban eldőlt, hogy a Falco pályaelőnyben, hazai környezetben kezdheti a rájátszást.