A győriek 33 éves versenyzője, Jakabos Zsu 4:31.36 perces idővel, összesítésben a negyedik helyen került be a döntőbe, amelyet magyar idő szerint 10.40-kor rendeztek.

A fináléban az ötödik helyen végzett Zsu a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján. A döntőben, az első három úszásnemet követően még utolsó volt, gyorson viszont nagyot robbantott és végül nem sokkal a dobogósok után csapott a célba.

A számot az amerikai Hali Flickinger nyerte 4:26.51 perccel, megszerezve ezzel pályafutása első egyéni világbajnoki címét.

Eredmény, női 400 m vegyes, világbajnok: Hali Flickinger (Egyesült Államok) 4:26.51 perc
2. Sara Franceschi (Olaszország) 4:28.58
3. Kobori Vaka (Japán) 4:29.03
…5. JAKABOS ZSUZSANNA 4:32.10

XXX

A szombati előfutamok során Szabó Szebasztián is érdekelt lett volna, ám Ő visszalépett 100 méter pillangón, minden bizonnyal azért, mert 11.39-től az 50 méter gyors döntőjében volt érdekelt.

Szebi nagyon jól úszott a fináléban, jól is kezdett és a tempót tartani tudta a legjobbakkal és végül 20.84-gyel a 4. helyen csapott célba.

A számot a Kajmán-szigeteki Jordan Crooks nyerte, megszerezve ezzel hazája történetének első világbajnoki címét.

Eredmény, férfi 50 m gyors, világbajnok: Jordan Crooks (Kajmán-szigetek) 20.46 másodperc, 2. Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 20.49, 3. Dylan Carter (Trinidad és Tobago) 20.72, 4. SZABÓ SZEBASZTIÁN 20.84.