Az esemény élő eredményközlője szerint az Újbuda SE olimpiai 12. helyezett versenyzője 58:46 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló versenytávot. Végső helyezését leginkább annak köszönheti, hogy a kerékpározást követően harmadikként váltott futásra.

Az 54 fős mezőny másik magyar indulója, Horváth Karolina Helga a 46. helyen zárta a versenyt 1:02:50 órás idővel.

A montreali sprinttávú futamot a 2019-ben Európa-bajnok skót – brit színekben induló – Beth Potter nyerte 58:10 perces idővel, míg másodikként az egyéniben olimpiai ötödik francia Léonie Périault zárt, a dobogó alsó fokára az amerikai Summer Rappaport állhatott fel.

A férfiak versenye Bicsák Bencével, Faldum Gáborral és Tóth Tamással a mezőnyben késő este startolt Montréalban.

TRIATLON, VB-SOROZAT – SPRINT TÁV, NŐK
1. Beth Potter (brit) 58:10 perc, 2. Léonie Périault (francia) 58:12 p, 3. Summer Rappaport (amerikai) 58:19 p…,8. Bragmayer Zsanett 58:46 p46. Horváth Karolina Helga 1:02:50 óra