Az 1.negyed ott startolt, ahol a Le Mans ellen abbamaradt, Pongó-tripla, majd Tanoh Dez közeli és távoli, 0-8. Aztán egy sikeres labdaszerzés után Pongó a ziccerig sprintelt, 2 perc után már számolt a Falco-tábor a Sopronra, 0-10-nél időt is kértek. A 3. percben Nichols szerezte az első hazai pontokat, majd a vonalról is batalált, Keller Ákos közelről reagált, 4-12. Banyard közelről, aztán Pongó újra távolról volt eredményes, 6-15. A játékrész derekán Zozó is csatlakozott és az ellene megitélt szabálytalanság után a vonalról szerezte meg első pontjait, 8-17. A hajrában feljöttek, Archibald triplája után 18-21-et mutatott az eredményjelző. Nem volt gond, 2 közelivel megint elléptek a sárga-feketék, 18-25. Nem nagyon védekezett ebben a 10 percben egyik csapat sem, és az utolsó percben még közelebb jöttek, 22-27.

A 2.negyed Molnár M. pöcizésével kezdődött, Krivi azonnal reagált közelről, 24-29. A 13.percben újabb 2 duplát szereztek a soproniak, Zozó kintről demoralizálta őket, 28-32. A negyed közepén ismét Zozó találta meg a rést a soproni védelmen, aztán Pot is betalált közelről, 28-36-nál megint a hazaiak szakították meg a játék menetét. Meszlenyi hármassal szépített, Tanoh Dez mesteri egyéni akcióval felelt, 31-38. A félidő hajrájában Archibald a vonalról és távolról is, Keller közelről, Pot pedig büntetőkből növelte a pontokat, maradt a tekintélyes vasi előny, 35-43.

A 3.negyedben Da Silva vonalról szerzett pontjait jegyezhettük fel elsőként, aztán Zozó két duplája következett, újra 10 volt a két csapat között, 37-47. Pot-tripla, majd Tiby dupla volt soron, 39-52. Da Silva ellen szabálytalankodott Keller, a vonalról büntetett a soproni légiós, 41-52. Áki demoralizáló zsákolása után, 41-55-nél ismét hazai időkérés miatt állt a játék. Hiába, Jordano is beköszönt, ezután Griffin és Zozó is büntetőzött, 42-60. Fazekas Cs. közelije után Tiby is a vonalról növelte a Falco-pontok számát, 44-62. Aztán Jordano még egy hármast odatett, s így már 20 feletti lett a különbség, megint időkérés következett, 44-65. Hiába, nem ment ma a soproni dobóknak, annál inkább a szombathelyi csapatkapitánynak. a 29.percben Zozó 19 ponttal a zsebben ült le pihenni. Barac a vonalról szerzett még egy kosarat, ezzel 44-70-re vezetett a Falco.

A 4.negyedet Krivi közelije nyitotta, amit Da Silva távolija követett, 47-72. Krivi szép akcióval növelte a szombathelyi pontokat, akárcsak Jordano, 50-77. Aztán egymás után 7 pontot szereztek a soproniak, de Jordano lehűtötte a hazai kedélyeket, 57-80. Már a 35.percben jártunk, amikor Da Silva újabb triplájának tapsoltak a hazai drukkerek, majd Tiby izmozott be 2+1 pontot, 63-83. Nem állt le a Falco, Zozó parádés egyéni akciója ért véget egy duplával, aztán Da Silva zsákolt, 69-85. A meccs hajrájában sokat cserélt mindkét mester. Az utolsó percekben csipkedték magukat a hazaiak, a Falcónál Takács Z. szerezte az utolsó kosarat, 74-89.

Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 74-89 (22-27, 13-16, 9-27, 30-19) Bajnokság, 7. forduló Sopron, NOVOMATIC Aréna Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs, Fodor Attila (dr. Gincsai János Péter)

Sopron: Nichols 16, Meszlényi 8/6, Griffin 3, Da Silva 20/6, Banyard 5. Csere: Sitku -, Csendes -, Fazekas 5/3, Molnár 4.

Szombathely: Pot 11/3, Pongó 12/6, Tanoh Dez 7/3, Tiby 7, Keller 6. Csere: Verasztó -, Barac 3, Takács 2, Perl 21/3, Krivacevic 7, Jordano 13/9.