Az 1.negyed első támadása Keller ziccerrel ért véget, Ruják válaszolt, 2-2. Pot a vonalról növelte a szombathelyi pontokat, erre Thomas reagált, 4-6. Tiby közelről egyenlített, aztán egy labdaszerzést követően Szili és Tanoh Dez is betalált, 10-6. Polutak büntetője után Keller zsákolt, 12-7. Ezután Riddley és Polutak jött újra, 14-12. Az oroszlányi pontokra Tanoh Dez, Tiby és Pongó labdái érkeztek meg, 20-12-nél időt kért Váradi Kornél. A játékrész derekán Tiby és Ruják közelről, Gáspár távolról tüzelt és talált be, 23-17. Ezt követően Pongó, Thomas és Riddley is eredményes tudott lenni, 25-21.

A 2.negyed Szili triplájával startolt, Balsay ziccerrel, majd Keller zsákolással folytatódott, 31-25. Ezután Áki még egyszer betömte, Riddley pedig kintről talált be, majd egy remek asszisztot is adott, 33-30-ra feljöttek a vendégek. A negyed közepén, Konakov mester időkérése után Pot talált be közelről, majd a vonalról is, 37-31. Polutak után Szili kintről köszönt be, 41-35. A félidő hajrájába még egy oroszlányi dupla és egy Pongó-tripla is belefért, 44-37-re vezettek a sárga-feketék.

A 3.negyedet Werner és Jordano 2 pontosainak felírásával kezdtük, 46-39. Balsay 2+1 pontjával 46-44-re felzárkóztak. Aztán Benke Szili ugyanezt produkálta a másik oldalon, de Balsay kintről is betalált 49-47. Keller Ákos hármasa és Tiby büntetői nagyon kellettek, 54-47. Jordanónak sült el a keze, 59-47-nél Váradi Kornél újra időt kért. Polutak a vonalról szépített, Szili és Riddley pedig ziccerrel jelentkezett, 61-51. Krivi és Thomas következett, 63-53. Ezt követően Tiby és Krivi is betalált, 70-55 állt az eredményjelzőn.

A 4.negyed Thomas, majd Pot duplájával és Barac büntetőivel indult, 73-57. Barac és Pongó 1-1 duplával folytatta, 79-58. A játékrész közepén Polutak szépített közelről, de Tiby rögtön reagált, 86-63. Pongó és Verasztó a vonalról, Kovács Benedek pedig távolról növelte a vasi pontokat, 96-68. A hajrában Hansen is beszállt, és a végén esélye volt, hogy Ő is pontot szerezzen, de ez alkalommal nem sikerült, a győzelem azonban így is magabiztos volt, 99-70.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MVM-OSE Lions 99-70 (25-21, 19-16, 26-18, 29-15)