Nem csalódott az, aki a hétvégén az NB III-as labdarúgó bajnokság Észak-Nyugati csoportjában szereplő Szombathelyi MÁV Haladás VSE – Budaörs meccset választotta. Ám a 10 gólt hozó derbi végül nem a szombathelyi szimpatizánsok ízlése szerint alakult.

A vendégek kezdték jobban a meccset, már a 10. percben megszerezték a vezetést, ám erre 7 perccel később válaszolt is a HVSE. Amikor már úgy tűnt, hogy a pihenőre döntetlennel vonulnak a felek, akkor ismét megvillantak a hazaiak, de szinte a középkezdés utáni ellentámadásból azonnal egalizáltal a vendégek, így 2:2-es eredménnyel zárult az első 45 perc.

A második játékrész azonban már nem úgy alakult, ahogy Szenczi Imre és csapata eltervezte. A Budaörs kevesebb, mint negyedóra alatt 3 alkalommal is betalált, és 5:2 után pedig már csak a különbség mértéke volt a kérdés.

Dicséret illeti a Haladás játékosait, hogy ezt követően sem adták fel, végül 6:4-re tudott győzni a Budaörs.

Ezzel a vereséggel a HVSE lecsúszott a 14. helyre, mivel az ETO Akadémia legyőzte a Zalaegerszeget.