Az 1.negyedet Krivi zsákolása nyitotta, aztán egy könnyű labdaszerzés után Tanoh Dez Andris vitte végig a játékszert és ennek is egy látványos zsákolás lett a vége, 0-4. A 2.perc végén Hajdu triplája következett, aztán egy dupla és egy újabb hármas után fordult a kocka, 8-4. Nem állt le a Honvéd, újabb hazai triplát követően, Pot szerzett 1 pontot a vonalról, 11-5. Ezután, már a játékrész derekán Pongó triplájával és Kovács Benedek büntetőjével szépített a Falco, 11-9. A Honvéd 7 pontos előnyéből jöttek vissza a vasiak, miután Pongó újabb hármast szórt, Tiby is betalált, a 8.percben újra a bajnok vezetett, 11-14. Ezután Zozó jelezte, hogy győzni jött a Falco Budapestre, náluk Djokovic a vonalról volt eredményes, 13-18.

A 2.negyed a korábbi Falco-nevelés, Simon hármasával indult, Zozó reagált gyorsan, 16-21. Hajdu és Zozó egy-egy triplája következett, 19-24. A játékrész derekán Zozó a vonalról gyarapította a szombathelyi pontokat, 19-26. Hazai büntik után Keller ziccer következett, majd újra Hajdu távolija ért a célba, 24-28. Henry duplája után, 27-29-nél Konakov mester kért időt. Jót tett, a félidő hajrájában 12 pontot dobtak zsinórban a sárga-feketék, 27-41.

A 3.negyedben ott folytatta a Falco, ahol abbahagyta szünet előtt, Tiby és Perl pontjai után 27-45 állt a táblán. A játékrész közepén, Keller és Perl duplája után már 20 ponttal vezettek a vasiak, 30-50. Filipovic és Bazsó szépített, de Zozó újabb hármasa lehűtötte a hazai kedélyeket, 35-53. Benke Szili és Stefan Pot triplája után 40-60-ra léptek el a sárga-feketék.

A 4.negyedben tovább növelte előnyét a Falco, Tiby hármasa után 45-68-ra vezettek a vasiak. Egyre jobban nyílt az olló, 3 perccel a vége előtt, 50-81-re húztak el a szombathelyiek. A hajrában Zozó újra betalált kintről, az utolsó percben egy-egy kosár esett, 52-89-re győzött a bajnok.

Budapesti Honvéd SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52-89 (13-18, 14-23, 13-19, 12-29) Rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Budapest, Ludovika Aréna Játékvezetők: Kapitány Gellért, Györfy Rúben, Nyilas István (Vághy Tamás János)

Honvéd: Simon 3/3, Brown 12/3, Hajdu 12/12, Henry 3, Filipovic 6. Csere: Vámos -, Kopácsi -, Peringer -, Baszó 5, Reizinger 2, Djokovics 9/6, Wesson -.

Falco: Pot 10/3, Tanoh Dez 4, Benke 6/6, Tiby 18/6, Krivacevic 2. Csere: Kovács 4, Jordano 2, Verasztó -, Pongó 10/9, Keller 6, Perl 27/12.