A negyeddöntős csata első, hazai meccsén és a keddi budapesti összecsapáson is nagyon sima Falco-siker született, így nem nagyképűség azt mondani, hogy ünnepelni jött a közel 3 ezres szurkolósereg, közöttük a számos szombathelyi diák az Arénába.

A feldobás előtti pillanatokat meg is mutatjuk!

Az 1.negyed Tiby triplájával startolt, Brown középtávolival és büntetőkkel válaszolt, 3-4. Ezután Stefan Pot percei következtek, a vonalról, majd középtávolról is hibátlan volt, 8-4. A játékrész derekán Tiby növelte a Falco előnyét, közben Zozó is a pályára lépett, 11-6. Be is jelentkezett, gyorsan szerzett 3 pontot, majd Pongó is triplát szórt., 17-9. Zozó újabb duplája után Jordano is betalált. Aztán Pongó újabb hármasa és Zozó duplája is célba ért, 26-14-re vezetett a címvédő.

A 2.negyedben harcosabb Honvéd lépett a parkettre, gyorsan szereztek 2 duplát, 28-18. Igen ám, de a “mi Zozónk” ma is kiváló formában játszott, a 13.percben már 13 pontnál tartott. Ezután Keller Áki triplájának örülhettek a sárga-feketék, 38-18-nál időt kértek a fővárosiak. A negyed közepén Krivi szerzett pontokat a vonalról, Brown pedig ziccert dobhatott, 41-23. A félidő hajrájában időt kért Konakov mester. Ennek ellenére az utolsó 2 percben csak Filipovic és Simon kosarait jegyezhettük fel, 44-29.

A 3.negyedet jól kezdte, Tiby kosara után 48-29-re vezetett a bajnok. Szili triplája után már 20 pont volt a 2 csapat között, aztán Filipovic a vonalról szépített, 51-33. A játékrész derekán mindkét csapat szenvedőre vette, Zozó duplája, majd triplája is beesett, 59-35. Minimális kosárszünet után Jordano és Kovács B. triplája és Szili ziccere váltott ki tapsot, 69-36.

A 4.negyed elején a szombathelyi diáksereg kérte a szurkolókat, hogy álljanak fel, majd a “mindenki szombathelyi” rigmussal buzdították a sárga-feketéket. A fővárosiak 2 duplája után Pot triplája és Krivi egyéni akciója emelte a nem túl magas nívót, 74-40. Jordano üde színfoltként szórta a triplákat, 83-45 állt az eredményjelzőn 5 perccel a dudaszó előtt. Henry kintről szépített, Barac pedig közelről szerzett egy duplát, 85-48. Henry zsákolásai után Barac triplájakor ugrottunk fel, 88-52. A hajrában Verasztó és Perl Zoli is bedobott még egy-egy triplát, 94-60. Az utolsó másodperceket ITT megnézheted!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd Sportegyesület 94-60 (26-14, 18-15, 25-7, 25-24) Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés Szombathely, Aréna Savaria Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Minár László Balázs, Major Ádám (Bognár Tibor)

Falco: Pot 10/6, Tanoh Dez -, Benke 6/3, Tiby 11/3, Krivacevic 4. Csere: Perl 23/9, Jordano 15/12, Pongó 6/6, Kovács B. 6/3, Keller 5/3, Barac 5/3, Verasztó 3/3.

Honvéd: Djokovics 4, Brown 11, Hajdu -, Wesson Jr. 7/3, Filipovic 3. Csere: Henry 21/12, Simon K. 8/3, Bazsó 3/3, Peringer 3, Reizinger -.

Magabiztosan 3-0-ra nyertük meg a párharcot, már csak a jövő szombaton kezdődő csata másik résztvevője ismeretlen, a ZTE 2-1-re vezet a DEAC ellen.