Felkészülési mérkőzésen a Szombathelyi Haladás 8-1-re győzött szombat este a megyei I. osztályú Vép VSE otthonában.

Az első félidő derekától kezdve végig szakadó esőben játszottak a csapatok, 0-5 után a 2. félidő 20. percében Balikó révén szépítettek a hazaiak, majd jött a kegyelemdöfés, az utolsó 10 percben újabb 2 gólt szereztek az augusztus 2-i NB II-es rajtra készülő Mátyus-tanítványok.

Vép VSE-Szombathelyi Haladás 1-8 (0-5) – Vép, 450 néző

Haladás: Rózsa – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Milán – Kiss B., Jancsó  – Tóth D., Illés, Medgyes –  Simon. II. félidő: Verpecz – Auer Ákos, Csilus, Szekér, Bosnjak – Doktorics, Tóth Milán, Holdampf, Németh Márió – Rácz, Tóth B. Edző: Mátyus János.

Gólszerzők: Balikó (65.), illetve Tóth B. 2 (80., 89.), Tóth D. (9.), Simon (23.), Illés (25.), Kiss B. (29.), Németh Milán (41.), Doktorics (81.).

Minden továbbíit meséljenek el a fotók!

Mátyus János: – Jó mérkőzést játszottunk egy nagyon lelkes csapat ellen, gyakorlásnak abszolút megfelelt a találkozó. Az első félidőben védekezésben és támadásban is jól teljesítettünk. A második játékrész védekezésével már voltak gondok, ez nem elfogadható, ezt mindenképpen ki kell javítanunk.  Összességében kijött, hogy mi másik osztályban szerepelünk. Köszönjük a vépieknek a szíves fogadtatást, vendéglátást, nagyszerűen éreztük magunkat. Máskor is nagyon szívesen jövünk!

Török Richárd (Vép): – Számunkra élményszámba ment, hogy a megye legjobb futballcsapatával játszhattunk. Egy nagyon jó együttes ellen szerepeltünk, amely teljesen megérdemelten nyert. Tanulságos és hasznos mérkőzés volt, melynek tapasztalatait remélhetőleg a bajnokságban kamatoztathatjuk majd. Gratulálok a Haladás megérdemelt győzelméhez, kívánom, hogy minél előkelőbb helyen végezzen a bajnokságban.