FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71–87 (17–13, 17–25, 16–23, 21–26)
Szolnok, 1800 néző. Vezette: Benczur, Praksch, Ádám

SZOLNOK: Vojvoda 18/9, AIRINGTON 12/6, Rudner 3/3, N. MILOSEVICS 18/6, Tóth Á. 7. Csere: Malesevics 10/3, Taiwo 1, Csák, Frank 2, Frikker. Edző: Dragan Alekszics

SZOMBATHELY: Govens 3, Curry 12/6, VÁRADI 17/9, BRUINSMA 12, REDDIC 10. Csere: Balmazovics 13/9, PERL 17, Tóth N., Bíró, Hódi 3/3, Körmendi, Verasztó. Edző: Gasper Okorn

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 10–7. 12. p.: 24–15. 13. p.: 24–21. 16. p.:
26–29. 21. p.: 39–38. 26. p.: 43–48. 29. p.: 45–52. 33. p.: 52–68. 35. p.: 58–71. 37. p.:
62–81
Kipontozódott: Airington (34. p.), Curry (36. p.)
Kiállítva: Tóth Á. (32. p.)

A szombathelyiek a Váradi – Govens, Curry, Bruinsma, Reddic kezdőötössel léptek pályára.
Összefoglaló:
Az 1. negyed: Milosevic triplája, majd Tóth Á. duplája után Bruinsma ,,vajkeze” villant, 5-2. Vojvoda is betalált, majd Curry is beköszönt, 7-5. Reddic zsákolt hatalmasat, 7-7 az állás 4 perc után. Szolnoki tripla után Reddic ziccer, 10-9. Reddic az egyik büntetőt bedobta, a másikat kihagyta, 10-10. Sok a szabálytalanság, hamar összejött az 5 csapat személyink. Malesevic jó játékának eredményeként vezet az első játékrész végén a hazai csapat, 17-13.
A 2. negyed: 2 duplával nyit az Olaj, egyelőre nem játszunk jól, 21-13-nál Gasper Okorn időt is kér. Perl büntetőből szerzett pontjai után Vojvoda magas ívú triplája, majd újra Perl pontok, 24-17. Balmazovic tripla után, Dragan Alekszics kér időt, 24-21. A játékrész közepén sportszerűtlen hibát fújtak a hazaiakra, Zozó ki is használta, 26-26. Váradi félelmetes triplája után 26-29-nél először vezetünk! Aztán Milosevic pontjaival újra ott az előny, 31-29. Goven azonnal 2+1 ponttal fordít 31-32. Bruinsma büntetőből szerzett pontjai és Váradi ziccere után, 33-36-nál újra időt kér a hazai mester. Egy kis intermezzo még a végén, Vojvoda szabálytalankodott, majd Bruinsma technikai hibája után büntetőzött mindkét csapat, így a szünetben 34-38.
Szünet.
A 3. negyed: hazai triplával kezdődik a 2. félidő, majd Váradi pontjai után 39-40. Reddic újabb személyi hibája Milosevic büntetett, 43-40. Bruinsma tért magához, 2 gyors duplája után újra itt az előny, 43.44. Most pedig Reddic szerzett 2 kosarat, 43-48. Curry bravúrkosara, majd Bruinsma ziccer után 45-52. A negyed vége előtt 1 perccel Curry gyötörte be, majd Tóth Á. szerzett pontokat, 50-56. Curry tripla, majd Balmazovic ziccer után 50-61.
A 4. negyed: 1-1 értékesített büntetővel indult az utolsó felvonás, majd Váradi ellen szándékosan szabálytalankodott Tóth Á., akit könyöklés miatt azonnal kiállítottak, közben a kispadunk Govens reklamálása miatt technikait kapott. Ezt követően Perl Zolival szemben szabálytalankodtak csúnyán a hazaiak, Zozó ki is használta, 52-66. Balmazovic büntető és Vojvoda triplája után Reddic sapkázott hatalmasat, majd Zozó bedobta a kihagyhatatlant, ezzel 55-70. Eldőlt! A negyed felénél Balmazovic újra triplát szór, 58-74. Balmazovic fantasztikus, újabb hazai időkérés, de már hiába, ezt is megnyerjük, 62-81. Beni is triplát szór, 67-84. Az utolsó percben Hódi, Körmendi és Verasztó is beállt, a végeredményt Hódi triplájával és Frank duplával állt be, 71-87.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Falco javára

MESTERMÉRLEG
Dragan Alekszics: – Elismerés a szurkolóknak, az egész meccsen biztattak minket, akkor is, amikor összeomlottunk. Fizikailag nem tudtuk végig követni a szombathelyi együttest, amelynek mélyebb a rotációja, több minőségi játékosa van. Sajnos jelenleg nem vagyunk velük egy szinten.

Gasper Okorn: – Köszönjük azoknak, akik ide is elkísértek minket. Mindig találok kivetnivalót a játékunkban, de most elégedett vagyok. Védekezni jöttünk, s megcsinálták a srácok, amit kértem tőlük. A koncentrációval nem volt baj, s végig egyben voltunk.

Az elődöntő 3. meccsét péntek este Szombathelyen rendezik.