Oroszország – Magyarország 9-9 (1-2, 3-2, 2-1, 3-4)
Vezette: Dervieux (francia), Duraskovic (montenegrói)

OROSZORSZÁG: Zasedatelev Vladimir – Shonia Mano, Serebrennirov Nikita, Andrianov Artem 1, Volrov Nikita 2, Pantaziev Vladislav, Mikhailov Nikita 1, Nakhiyanov Askar, Vasilev Ivan 3, Frolov Daniil 2, Diakov Oleg. Szövetségi kapitány: Fedorin Vladimir

MAGYARORSZÁG: Grieszbacher M. – Szieben L., Bóbis B. 2, Baksa B. 2, Fodor O. 1, Schmölcz N., Dala D., Csorba T., Szeghalmi Zs., Fekete G. 2, Ekler B. 1, Vékony Á. 1, Korom D. (kapus). Szövetségi kapitány: Horváth János.

A csoport utolsó mérkőzése előtt 2 győzelemmel és 1 vereséggel állt a magyar válogatott. A rangadó igazi tétje az volt, hogy eldőljön a magyar válogatott kivel csap össze csütörtökön.

Már az 1. negyed is kiváló hangulatban, remek műsorvezetés mellett zajlott. Mi hoztuk el a labdát a ráúszás után, majd percekig támadtak a csapatok, mire az első találatot feljegyezhettük. A kapufa többször is velünk volt, védett helyettünk is, majd Baksa Benedek megszerezte a vezetést, 0-1. A játékrész közepén I. Vasziljev 5 méteresből egalizált, 1-1. Több kidolgozott helyzetünk is kimaradt, de szerencsére Grieszbacher Márk nagyokat hárított, Bóbis Botond pedig újra vezetést szerzett, 1-2.

A 2. negyedben Fodor Olivér növelte a fölényt, 1-3, majd D. Frolov szépített, 2-3. Ezután a szombathelyi Ekler Bendegúznak volt hatalmas helyzete, de a kapufáról kifelé pattant a labda. A negyed közepén Csorba Tamást állították ki, az orosz mester azonnal időt kért, de Grieszbacher ezúttal is hárítani tudott. Sajnos a következő támadásból D. Frolov megint eredményes volt, így újra egyenlő, 3-3 volt az állás. A következő attak a miénk volt, Fekete Gergő talált be, 4-3. A negyed hajrájában N. Volkov lőtt gólt, 4-4. Több találat nem született az első félidőben.

A 3. negyedben N. Volkov törte mega 4 perces gólcsendet, sajnos 5-4. Ezt követően Adrianov is betalált, már 6-4 volt az állás 2 perccel a játékrész vége előtt. és akkor jött EKLER BENDEGÚZ, és szép gólt helyezett el az orosz kapuban, 6-5. Óriási csata és ez várható az utolsó 8 percben is.

A 4. negyedben Ekler Bendegúz hozta el a labdát, ezzel mind a 4 negyedben mi nyertük a ráúszást, sajnos azonban ezért nem adnak gól(oka)t. A 2. percben Baksa Benedek egyenlített, 6-6. Sokáig azonban nem örülhettünk, mert I. Vasziljev lehűtötte a kedélyeinket, 7-6. Fekete Gergő újabb találata megint döntetlen állást jelent, 7-7. Nincs szerencsénk, N. Mihajlov lőtt most gólt, 8-7. Sajnos I. Vasziljev már a 3. gólját vágta a kapunkba, 9-7 és ekkor már csak 4 perc volt hátra.

A hazai időkérés után Bóbis Botond már a 3. gólját dobta, ezzel feljöttünk 9-8-ra, majd Vékony Ákos egyenlített, 9-9. 33 másodperccel a vége előtt Schmölcz Norman kipontozódott, jött az orosz időkérés, de több gól már nem esett, 9-9 lett a végeredmény. A meccs legjobbja az orosz I. Vasziljev lett, d eez legyen a legnagyobb problémánk. Szép volt, fiúk!

Az oroszok elleni döntetlen azt jelenti, hogy a magyar válogatott jobb gólkülönbségének köszönhetően a csoport 2. helyén végzett és csütörtökön 20 órakor az Egyesült Államok ellen folytatja a világbajnokságot. A tét a legjobb 8 közé kerülés lesz.

További eredmények: Brazília-Ausztrália 8-8, Egyiptom-Montenegró 4-21, Görögország-Kína 18-6, Egyesült Államok-Új-Zéland 7-3, Üzbegisztán-Horvátország 6-22, Kanada-Kolumbia 6-11, Szerbia-Szaúd-Arábia 26-5.