Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 72–70 (16–18, 26–14, 18–15, 12–23)

Szombathely, Aréna Savaria, 2430 néző

V.: Földházi T., Benczur T., Minár L. (dr. Gencsev P.)

Falco: Norfleet 11/3, Váradi 4, Bíró 10/6, Pustahvar 3/3, Reddic 22. Csere: Curry 14/6, Balmazovics 6/6, Tóth N. 2.

Alba: Cartwright 5/3, Bullock 6/6, Boykins 15/9, Freeman 14/3, Heath 4. Csere: Filipovity 9/6, Keller 14/12, Peringer -, Tóth P. 3/3, Varga -.

Kipontozódott: Cartwright (40. perc).

Az 1. negyedben a Váradi – Norfleet, Bíró, Pustahvar, Reddic ötössel kezdett a hazai csapat. Boykins szerezte az első pontokat, a Falco színeiben Reddic volt elsőként eredményes, majd Pustahvar tripla jött, 5-4-re vezetett először a Falco, aztán a negyed közepén fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd újabb Boykins kosárral, 10-13. A negyed vége előtt 2 perccel érte utol a hazai csapat az Albát, 16-16. A végén még Freeman dobott egy duplát, 16-18.

A 2. negyed Curry kosarával indult, majd fehérvári pontok jöttek, aztán Bíró Olivér duplájával lett újra egál, 24-24. Curry triplája és értékesített ziccere után újra a szombathelyiek vezettek, 29-25. Jött is a Dzunics-féle időkérés. A játékrész közepén igazi Falco-virtust láthattunk, Tóth Norbi csúszott-mászott a labdáért, ami a végén a hazaiaké lett és Bíró triplával zárta a támadást, 32-25. Balmazovics triplája után tízet számolt a hazai közönség az ellenfélre, 37-25-nél jött az újabb fehérvári időkérés. A szünetre 42-32-vel vonultak pihenni a csapatok.

A 3. negyed Keller kosarával kezdődött, majd Curry hintett egy triplát, 45-35. Ezekben a percekben nem sokat törődtek a csapatok a védekezéssel, a 3. perc végén már 51-38-at mutatott az eredményjelző. Reddic pontjai jöttek a negyed derekán, 55-42. Aztán Keller hármasa után, 55-47-nél Gasper Okorn is időt kért. Használt a hazaiaknak a time-out, 60-47-nél fordultak rá az utolsó 10 percre.

Az utolsó  negyed Bullock-triplával indult, majd Freeman hármasa után már 60-53 volt az eredmény. Bullock újabb triplája 6 perccel a vége előtt újra meccsbe hozta a vendégeket. Bíró triplája jókor jött, Boykins is tudott ilyet, majd Reddic-dupla után 66-59 a meccs vége előtt 5 perccel. Az Alba nem adta fel, 3 perccel a vége előtt 66-62, jött is az Okorn-idő.

Másfél perccel a vége előtt 68-65. A vége előtt 40 másodperccel Reddic dobott ziccert, 70-65-nél a vendégek éltek a játékmegszakítás lehetőségével. A vége nagyon szoros lett, mert Keller triplát hintett, ezzel 72-70 lett a végeredmény!

Gasper Okorn: azt gondolom, rászolgáltunk a győzelemre, de nem volt könnyű. A sikerhez kellett, hogy nagyon jól védekezzünk, ám az utolsó negyed végén visszajöttek és esélyük is volt akár a győzelemre is. Összességében azt gondolom, hogy az egész meccset kontroll alatt tudtuk tartani, most örülünk, de tudjuk, hogy kemény sorozat, erős munka vár még ránk decemberben.

Bíró Olivér: elsősorban azért jár a gratuláció, mert fontos lépést tettünk a céljaink elérése felé. A 4. negyedben visszajöttek, extra jól dobtak, de most a győzelem a lényeg.

Branislav Dzunics: Gratulálok a Falcónak, a megérdemelt a győzelmük, bár nagyot harcoltunk a végén, izgalmassá tettük a hajrát. Sajnos annak ellenére, hogy sok lepattanót szedtünk, a 3 pontos kísérleteik is ültek. Most kikaptunk, de a csapatom hozzáállása, harcossága dicsérhető.

Keller Iván: Nagyon küzdős, hajtós meccs volt, sikerült a végén visszajönni a meccsbe, jól védekeztünk a negyedik negyed végén, esélyünk volt a győzelemre is.

A meccs után a Falco a tabella 5. helyén áll!