Casademont Zaragoza – Falco 70-69 (14-16, 19-12, 20-20, 17-21)

A szombathelyiek a Váradi – Perl, Benke, Filipovity, Reddic összeállításban kezdtek az 1. negyedben, majd az első kosár a hazaiaké, aztán Perl egyenljtett, 2-2. A 3. perc végén Filipovity triplája után 4-9 ide. Benke is 3 pontosat szórt, 4-12. A negyed derekán 3 duplával zárkóztak a hazaiak, 10-12. Reddic mozdította a ki a holtpontról a magyar bajnokot, majd Alocén pontja után Washington duplája landolt a zaragózai kosárban, 12-16. Seeley duplája után, a játékrész utolsó pillanataiban nem sikerült egyik capatnak sem a kosárszerzés, 14-16.

A 2. negyed elején 2+1-gyel vette át a vezetést a ahzai csapat, majd Hooker triplája landolt jó helyen, 17-19. Garcia egyenlített, majd Benzing tripla után 22-19-et mutatott az eredményjelző. Perl tört be nagyszerűen és 2 ponttal zárta az kciót. Reddic is szép kosarat dobott, 23-23 a negyed közepén. Alocén újabb szép kosarat szerzett, majd Hlinason zsákolt, 27-23. A hazaiak 2+1-es akciója után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 30-23. Ezután Benke triplája nagyon jókor jött, 2 perccel az 1. félidő vége előtt, 30-26. A negyed végén Filipovity duplájára triplával feleltek a hispánok, 33-28.

Szünet.

A 3. negyed hazai kosárral indult, majd Hooker-pontok jöttek, 35-30. ÚjabbHooker pontok után már a 6.lepattanóját szerezte meg az amerikai irányítónk, 35-32. Reddic-zsákolás következett, de Hlinason is bemutatta ugyanezt, 39-34. Curry-pontok jöttek büntetőből, majd hazai kosár, 43-38. Curry és Filipovity 2 gyors kosarával 43-42. Ezt követően 2 spanyol kosár jött, majd Zozó büntetőiből csak 1 ért célba, 47-43. Jutiz zsákolt az utolsó perc elején, majd Perl-kosrár, 50-47. Washington bünetője zárta a negyedet, 53-48.

A 4. negyedet Lake 2+1 pontoa kosara nyitotta, 53-51, majd Benke 3 büntetője landolt jó helyen, 53-54. Váradi-tripla és 7 perccel a vége előtt 53-57. Justiz-dupla után Perl-dupla, 57-59. Perl-dupla és a negyed közepén Benzing-dupla, 59-61. A játékrész közepén Radovic egyenlített, majd Curry-dupla, 61-63. Reddic-dupla, 2 perccel a vége előtt 64-65. Justiz-pontok után 66-65-nél újra ott az előny, de nem sokáig, mert Zozó újra pontokat dob, 66-67. Hazai kosár, amikor már csak 39 másodperc van hátra, de Perl újabb dupla, 68-69. Sajnos 5 másodperccela vége előtt behullot a hazai kosár, Radovic, 70-69. Gasper Okorn kért időt, majd Curry ellen szabálytalankodtak, de nem dobás közben. Ezután Perl elllen is szabálytalankodtak, de már nem volt idő a pontszerzésre, ,,szétszabálytalankodták” a hátalévő másodperceket, 70-69 a vége.