Az első fordulót Wiener Neustadtban vívták a Pingvinek U13-as és U16-os csapatai. Tudni érdemes, hogy itt mások a korosztályok, mint a jeges szezonban és a Zalaegerszegen játszók is visszatérnek ilyenkor és, ami talán a legfontosabb, bajnokságról lévén szó, az eredmények számítanak!

Az ISHA által rendezett 2018-as regionális bajnoki forduló első etapján a Pingvinek U13-as játékosai két mérkőzést is játszottak, de sajnos nehezen alkalmazkodtak a kisebb, nyitott és aszfaltos pálya adta lehetőségekhez. Az első mérkőzésen a házigazdákkal mérték össze tudásukat, akikkel szemben 8:1-re alul maradtak.

A második mérkőzés is rosszul kezdődött, mert 3 és fél perc alatt 5:0-ra vezetett az ellenfél, majd lassan kezdtek magukhoz térni a Pingvinek, a félidő végére 7:2 volt az állás. A második játékrészben, már a szombathelyiek uralták a mérkőzést. A vége előtt egy perccel 9:9 volt az állás, aztán sajnos egy véleményes bírói ítéletnek köszönhetősen korongot – pontosabban labdát – vesztettek a Pingvinek, amit az ellenfél kihasznált és 10:9-re módosította az eredményt. Ennek ellenére sem törtek meg a szombathelyiek és óriási nyomást helyezve a rivális kapujára, golyószóró módjára tüzeltek, ki ahol érte, ütötte a játékszert az utolsó másodpercekig, ami aztán be is került a kapus mögé, ahonnan kipattant, de sajnos ezt sem adták meg. Így végül óriási küzdőszellemről és győzni akarásról tanúbizonyságot téve, 10-9-re maradt alul a szombathelyi csapat.

Aztán jött az U16-os csapat és a szárnyalás. A házigazda csapata volt az ellenfél, akik eddig mindig kemény diónak bizonyultak. Most azonban gyakorlatilag átgázoltak rajtuk a Pingvinek. Ebben a korosztályban már 3×20 percet játszanak a csapatok. Már az első percekben látszott, hogy technikailag magasabb szinten állnak szombathelyiek, illetve létszámmal is jobban álltak, amit ki is használtak. Szó szerint felőrölték a hazaiakat, amit kicsit sértődötten, sok agresszív szabálytalankodással próbáltak meg az osztrákok kezelni, de sikertelenül. Az első harmadban 2:8-ra vezettek a Pingvinek és az előnyt folyamatosan még növelték is. A mérkőzés felétől már lazítva, teljesen felszabadultan játszottak, ami láthatóan tovább borzolta az ellenfél kedélyét, de ez már nem számított, hisz 9:20-as végeredménnyel, parádés játékkal örvendeztették meg a Szombathelyről velük tartó szurkolókat.

Zelevics Ferenc klubelnöktől megtudtuk, hogy a Pingvinek felnőtt csapata április 21-én vívja első csatáit Stegersbachban, a fiatalok pedig 22-én lépnek pályára ugyanitt, aztán hamarosan jön az első hazai forduló is.