KTE-DUNA ASZFALT–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 56–85 (20–20, 8–27, 15–18, 13–20)
Kecskemét, 600 néző. V: Földházi, Papp P., Győrfy
Férfi kosárlabda NB I. – negyeddöntő 2. mérkőzés

KECSKEMÉT: J. Green 2, Wittmann 7/3, DJERASZIMOVICS 16/3, Dramicsanin 10/6, Karahodzsics 8. Csere: Molnár Márton 7, Dimics 6, Mészáros M., Molnár D., Lukács D., Fülöp, Plézer. Edző: Forray Gábor

SZOMBATHELY: Govens 3/3, Curry 8, VÁRADI 11/3, Balmazovics 8/3, Reddic 6. Csere:BRUINSMA 19, PERL 16, TÓTH N. 8, Bíró O. 4, Hódi, Verasztó, Körmendi 2. Edző: Gasper Okorn

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 16–14. 13. p.: 22–26. 17. p.: 26–34. 23. p.: 31–49. 27. p.: 34–58. 34. p.: 48–69. 37. p.: 56–77

Az 1. negyedet jól kezdte a Falco, Curry és Reddic révén 0-4 lett, aztán gyorsan fordított a KTE, 7–4-re már a hazaiak vezettek, igaz, szombaton is csak a negyed második felében kezdődtek a kecskemétiek gondjai, Nem érdekelte különösebben a papírforma a kecskemétieket, őszinte, bátor és harcos kosárlabdát játszottak, amit például az is bizonyított, hogy a 120 kilogrammos, 210 centis honosított válogatott szerb center, Karahodzsics Kemal egy látszólag elveszett labdáért métereket vetődött a Falco palánkja alatt. Aztán kosara után megint a Falco vezetett, 12-14. Az igyekezethez elég jó játék is párosult, de Tóth Norbert pontjai után így is döntetlennel zárult az első tíz perc, 20-20.

A 2. negyed 3. percében már 22-26 állt az eredményjelzőn, aztán sajnos az addig kiválóan játszó Ron Curry a vendégek palánkja alatt maradt egy támadásnál. A bal térdét fájlalta, majd Tanay Zoltán gyúró próbálta összenyalábolni, de az amerikai bedobó ezután már nem tért vissza. A Falco játékosai egyre jobban felpörögtek és a 15. percben hat ponttal elhúztak, a vasi együttest remekül mozgatta a kispadról beálló Perl Zoltán. Közben a hazaiak pocsékul dobtak, a szombathelyiek pedig egyre inkább elléptek, Bruinsma kosara után 26-37-nél lett először 10 feletti a különbség. Aztán a nagyszünetre már 19 pontos lett a Falco előnye, 28-47.

A 3. negyed a szerb Rastko Dramicsanin triplájával indult, de a bővebb rotációval dolgozó szombathelyiek nem engedtek ki, ugyanakkor Wittmann Krisztiánék már szinte feladták. Govens Darrin triplája után már 27 pontnyi távolság lett a csapatok közti távolság, 34-61. A játékrész végén zárkózott a KTE, 43-65 állt az eredményjelzőn.

A 4. negyed Molnár zsákolásával startolt, de ennyi, a hazaiak nem tudtak közelebb jönni, a Okorn mester pedig újra a fiatalokhoz nyúlt, az utolsó percekben csak magyarok játszottak a sárga-feketéknél, ezúttal 10 Falco-játékos szerzett legalább 1 kosarat.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Falco javára

MESTERMÉRLEG
Forray Gábor: – Az első negyedben jól védekeztünk és támadtunk, de a másodikban nagyon gyenge volt a támadójátékunk. A Falco jól védekezett és átrohant rajtunk, majd magabiztosan őrizte a megszerzett előnyét.
Gasper Okorn: – Álmosan kezdtünk, de azt követően helyreállt a rend és a második negyed után kontrolláltuk a játékot. Még nem dőlhetünk hátra, nincs vége a párharcnak.