Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt 97–64
(23–18, 29–26, 22–8, 23–12)
negyeddöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2550 néző
V.: Cziffra Cs., Kapitány G., Török R. (Nagy J.)

Falco: Govens 17/12, Perl 18, Bíró 12/12, Bruinsma 11/9, Tóth N. 4. Csere: Váradi 10, Reddic 17, Balmazovics 4, Verasztó 2, Hódi -, Körmendi 2.

KTE: Wittmann 7/3, Green 6/6, Djeraszimovics 12, Dramicsanin 3, Karahodzsics 9. Csere: Molnár M. 4, Dimics 9/3, Mészáros 14/12, Molnár D. -, Plézer -, Lukács -, Fülöp -.

Az 1.negyedben érdekes kezdőcsapattal állt ki a Falco, a kisebb combsérüléssel bajlódó Curry-t nem is tették a keretbe hazaiak. Most is rengeteg néző fogadta a csapatokat és a lelkes szombathelyi USB szurkolói csoport mellett a kecskeméti „keménymag” sem hiányzott. Az 1. percben Djeraszimovics közelről, majd Bruinsma kétszer is távolról volt eredményes. Perl is betalált, így 8-2-vel kezdett a Falco. Ezután gyorsan visszajött a KTE, 3 perc után 11-9 volt az állás, nem a szombathelyieknek kedvezett a vontatott játék. Perl bravúrkosara után, egy negyednyi játékot követően 23-18 volt az állás.

A 2. negyedben is hamar beköszönt Bruinsma, aki immár a harmadik tripláját szerezte, 26-18. Úgy tűnt, lerázhatják magukról a vendégeket a vasiak, ám a jól játszó Dimics büntetői után kiegyenlített a Kecskemét, sőt, nem sokkal később fordult is a kocka, 28-29, majd 31.32 is volt. Aztán kapcsolt a Falco, 35-32-nél Forray időt is kért. Hullámzott a meccs, volt, amikor feljöttek a lila-fehérek, de olyan is, hogy eltávolodott a Falco. Balmazovics 2 perc alatt 3 személyit, közte egy technikait is összeszedett, paprikás lett a hangulat, hiszen az is megtudta ki a játékvezető, aki nem akarta. A félidő végén 52-44-es eredménnyel mentek szünetre a csapatok.

A 3. negyedben odatette magát nagyon a Falco, Perl parádézott, 22-8-ra megnyerte ezt a 10 percet a sárga-fekete együttes. Forray 61-49-nél kért időt, de hiába, mert már 74-52-t mutatott az eredményjelző, szóval eldőlt a negyeddöntő.

A 4. negyed 5. percében, 88-61-nél Forray még próbált egy időkéréssel segíteni a csapatán, de hiába, a különbség csak nőtt. 3 perc 34 másodperccel a meccs vége előtt Gasper Okorn a pályára vezényelte Hódit, Verasztót és Körmendit is. A 11 Falco-játékosból ma 10 élt a lehetőséggel és pontot dobott, hatan közülük 10 vagy annál több pontot könyvelhettek el. Összességében 104(!) ponttal volt jobb a második a hetediknél.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője: Először is gratulálok az összes játékosomnak, megérdemelték ezt. Köszönetet mondok a szurkolóknak a támogatásért. Számunkra ez a harmadik meccs volt a legnehezebb, valószínűleg az járt a játékosaink fejében, hogy zárjuk le a szériát. Ez elhamarkodott volt, többnyire csupán védekeztünk az első félidőben, reménykedtünk, hogy a Kecskemét hibázik. A második félidőben kicsit jobbak voltunk, de a különbséget az jelentette, hogy az ellenfél elfáradt fizikálisan, nem tudták azt csinálni, amit az első félidőben. Holnap új nap lesz, hétfőn elkezdünk készülni az elődöntőre. Lépésről lépésre haladunk. Csak azt kívánom, hogy legyünk egészségesek, és teljes maradjon a keretünk.

Forray Gábor, a KTE vezetőedzője: Gratulálok a Falco teljesítményéhez, teljesen megérdemelten jutottak a négy közé. Szeretném kihangsúlyozni, hogy a Kecskemét éves produkciója is megérdemli az elismerést. Ezen a mérkőzésen mindent megtettünk, a játékosok mozgósították utolsó erőtartalékaikat is. Köszönöm a fiúknak a hozzáállásukat és azt is, hogy mindenki vállalta a játékot ma este. A találkozót jól kezdtük, a szünetig pedig sikerült betartanunk, amit elterveztünk. A fordulás után viszont előjöttek a problémák és innen már nem volt kérdés, hogy ki nyeri a derbit. Sok sikert kívánok a Falco csapatának az elődöntőben. Én pedig köszönöm mindenkinek a munkáját, aminek eredményeként a 7. helyen fejezhetjük be a bajnokságot. Büszke vagyok a csapatomra és soha rosszabb évet!

Körmendi Bence, a Falco játékosa: Örülök, hogy sikerült hazai környezetben lezárni ezt a párharcot. A mérkőzést nagyon álmosan kezdtük és a külső dobásaink sem ültek, ahogy szerettük volna. A védekezésünket illetően is volt bennünk kis hiányérzet. Aztán sikerült rendezni a sorokat, így végül magabiztos győzelmet arattunk. Holnaptól pedig készülünk az elődöntőre, ahol egy nagyon nehéz ellenféllel kell farkasszemet néznünk.

Mészáros Máté, a KTE játékosa: Hiába terveztük el, hogy megnehezítjük a Falco dolgát, sajnos ez nem sikerült. Nagyon hosszú és fárasztó szezon van mögöttünk, ugyanakkor elégedettek lehetünk az elért eredménnyel. Szeretnénk megköszönni mindenkinek a segítséget, a szurkolóknak a támogatást, hogy mindvégig mellettünk voltak. A szombathelyi együttesnek gratulálok a győzelemhez, a továbbjutáshoz és sok sikert kívánok a továbbiakhoz.

A Falco – Szolnoki Olaj elődöntő 1. meccsét pontosan 1 hét múlva, június 1-jén szombaton, az Aréna Savariában rendezik!