Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 97-83 (24-23, 28-20, 21-19, 24-21)
Bajnokság, rájátszás
Szombathely, Arena Savaria
Praksch P. Á., Goda L., Farkas G.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 16/6, Benke 5/3, Doktor -, Bruinsma 6, Keller 29/9. Cserék: Anderson 3, Barac 14/6, Perl 22/9, Kovács B. 2, Dancsecs -.

Egis Körmend: Ireland 16/3, Thames 18/3, Mócsán 8/6, Durázi 2,Taylor 23. Cserék: Ferencz 10/9, Balogh M. -, Tóth N. 2, Takács 2, Simons 2.

Az 1. negyedben Keller Ákos kezdte meg a kosárgyártást, Taylor válaszolt, 2-2. A 2. perrc végén Keller újabb 2 pontját jegyezhettük fel, majd Ireland pontjai érkeztek, 4-4. Ireland révén a vezetést is megszerezték a piros-feketék, majd Keller zsákolt, 6-6. Ezután újabb 2 Keller-dupla ért célba, a negyed közepén 10-8. állt a táblán. Benke triplája volt az első három pontos, majd Keller újabb duplájára Mócsán válaszolt hármassal, 15-11. Keller megállíthatatlan volt ezekben a percekben, pontjaira Taylor, majd Ireland felelt, 2 perccel a dudaszó előtt 17-18 volt az eredmény. A játékrész hajrájában Bruinsma 4 pontjával 21-20-ra visszavette a vezetést a Falco, aztán Taylor büntetőzhetett. Az utolsó másodpercben Anderson 2+1 pontjának örülhettek a hazaiak, 24-23.

A 2. negyedet Ferencz Csaba két egymást követő triplája nyitotta, 24-29. Gasper Okorn szakította meg a játékot, majd Barac szórt egy triplát, 27-31. Hazai szempontból Keller triplája nagyon jókor esett be, Perl Zozóé pedig újra egyenlő állást jelentett, 33-33-nál a vendégek mestere is időkéréssel élt. A negyed közepén Perl Zoltán büntetői után visszavette a vezetést is a Falco, 35-33. Ireland dupláját Perl ziccere követte, 37-35. Az egykori szombathelyi center, Tóth Norbert duplájára Váradi triplája érkezett válaszul, majd Ferencz és Keller is hármast szórt, 43-40-nél Keller Ákos neve mellett már 20 pont állt. Barac büntetőit Zozó triplája követte, így 48-40-nél már a második idejét kérte ki a piros-feketék vezetőedzője. A félidő hajrájában Mócsán triplája és Váradi duplája ért célba, 50-43. Az utolsó percben Barac dobhatott ziccert, majd Okorn mester időkérését követően már nem esett újabb kosár, 52-43.

A 3. negyedben Váradi folytatta a pontgyűjtést, 55-43. A vendég büntetők után Taylor szerzett duplát, 57-49. A játékrész derekán mesteri akciót vezetett a hazai gárda, amelynek végén megint Váradi dobott ziccert, 61-50. Perl hibátlan tripláját Taylor zsákolása, majd Keller büntetői követték, 66-54. Keller harmadik triplája után a szombathelyi csapatkapitány duplája volt sikeres, 73-58-nál, az eddigi legnagyobb különbségnél újabb körmendi time-out következett. A negyed hajrájában Taylor, majd Thames pontjaival jött közelebb a piros-fekete csapat, 73-62.

A 4. negyed elején Taylor pontjaira Benke felelt, 75-64. Váradi mesteri egyéni akciója után újra 10 feletti volt a differencia, 77-66. A hazai csapatkapitány nagyon belelendült, újabb pontjai után Barac is betalált, 82-66. Ezt követően Ferencz Csaba 3 büntetőjéből csupán egyet értékesített, 84-67. A játékrész közepén Zozó büntetőivel gyarapította pontjait a Falco, Beni pedig kiválóan védekezett Taylor ellen, 86-67. Ireland távoli kosara után Zozó dobott be egy büntetőt, 4 perccel a végső dudaszó előtt 87-69-nél körmendi időkérés szakította meg a játékot. Takács pontjaival jött egy kicsit közelebb a vendégcsapat, de Perl kosara után megint jelentős előny alakult ki, 93-75 állt a táblán. Az utolsó percben Dancsecs és Kovács B. is játéklehetőséget kapott, utóbbi élt is vele, a dupla után 97-83-as győzelemmel érvényesítette pályelőnyét a Falco.

Gasper Okorn: – Nagyon féltem ettől a mérkőzéstől, mert nem tudtam, hogy a kupagyőzelem okozta eufória után milyen állapotban léptünk pályára. Az elején be is igazolódott a félelmem: fejben nem hangolódtunk rá teljesen az összecsapásra. Aztán azért belelendültünk, és végül nyertünk. De követtünk el olyan hibákat, amelyeket Körmenden már nem szabad.

Andonisz Konsztandinidisz: – Nagyon sajnálom, hogy a második negyedben elkövetett rövidzárlatunk miatt elbuktuk a meccset. A Falco megbüntette a hibáinkat, előnybe került, és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Nincs semmi gond, még lesz lehetőségünk javítani!

A párharc második csatáját kedden este Körmenden rendezik.