A Vas Megyei I. osztály az 5. forduló párharcaival folytatódott tovább a hétvége során, lassan kezd kirajzolódni, hogy egyes csapatok mire lehetnek hivatottak a szezon hátralevő részében.

Ez a játékkör már a pénteki napon megkezdődött: a Király SZE hazai pályán fogadta a címvédő Celldömölk csapatát. A villanyfényes találkozót jobban kezdte a vendég együttes, már a 6. percben vezetést szereztek egy szép támadás végén, az első játékrészben nem nagyon találta a ritmust a szombathelyi alakulat, de több gól nem született az első 45 percben. A második etapra aztán rendezte sorait a Király, több ígéretes támadást is vezettek, amelyek egyikből, egy beadás utáni fejessel egyenlített a hazai csapat. Az utolsó 15-20 perc aztán megint a celliek támadásairól szólt, ám hiába alakítottak ki helyzeteket, végül nem sikerült győzniük.

Megszakadt az Egyházasrádóc hibátlan szériája, ám egy pontot így is sikerült elhozniuk Kőszegről. A találkozón nem sok minden történt, gól pedig nem született, így pontosztozkodással zártak a felek.

Megszerezte első idei győzelmét a tavalyi kiírás ezüstérmese, a Körmendiek Sipos Bálint 5 góljával ütötték ki a Szentgotthárdot, akik így két forduló alatt 9 gólt kaptak, a védekezésükön van mit javítaniuk.

Mindkét újonc teljesítménye azt mutatja, hogy nem csak a biztos bennmaradás a céljuk az I. osztályban sem, a Bük hazai pályán verte a Lukácsháza együttesét, míg a Szarvaskend idegenben, egy nagyon fordulatos találkozón győzött Csepregen. Az utolsó 7 percben 3 gól született, így nem lehetett csalódott, aki ezt a mérkőzést választotta a hétvége során.

Már az első percben két ziccerrel indult a Répcelak – Rum összecsapása, ám míg a hazaiak kihagyták, a vendégek belőtték az adódó lehetőségüket, így kisebb meglepetésre a rumiak szereztek vezetést. A két együttes az idén már találkozott egymással a kupában, akkor végül a Répcelak örülhetett, most azonban kapaszkodniuk kellett. A gól után igyekezett átvenni a játék irányítását, és fokozni a nyomást a hazai gárda, amely sikerült is, a rumiak beszorultak a kapujuk elé, ám gólt nem kaptak a félidő végéig. A második etapban aztán tovább fokozta a nyomást a Répcelak, sikerült is egyenlíteniük. A Rum azonban nem adta fel a támadások lehetőségét annak ellenére sem, hogy nem sokat volt náluk a labda, és egy jobb oldali beadást követően újra vezetést szereztek. Negyedóra volt hátra ekkor a mérkőzésből, így a vendégek visszaálltak és igyekeztek kontrákra építeni, míg a répcelakiak tovább próbálták megbontani a rumiak védelmét. A 84. percben aztán ismét egyenlített a Répcelak, egy beadást követően nagyot védett ugyan a kapus, de a kipattanóra csak hazai játékos érkezett. Amikor már mindenki elkönyvelte volna a pontosztozkodást a 91. percben egy remek indítást követően ismét a rumi védelem mögé került a Répcelak, és a támadás végén megszerezték a vezető gólt, amellyel meg is szerezték a győzelmet.

A múlthét során Rumban éppen ilyen arányú (3:2-es) vereséget szenvedő vépiek igyekeztek visszatalálni a győztes útra: hazai környezetben fogadták a Rábapaty gárdáját. A találkozó végig kiegyenlített játékot hozott, lehetőségek mindkét oldalon adódtak. A második játékrész közepéig nem született azonban gól, ekkor a hazaiak kerültek előnybe. A Rábapaty ekkor mindent megtett az egyenlítésért, ám a kitámadó vendégeknek ez nem sikerült, ezzel szemben a Vép a 93. percben eldöntötte a találkozót.

Továbbra is pont nélkül, 5 forduló után 5 vereséggel áll a Jánosháza, pedig most nem sokon múlott, hogy egy pontot otthon tartsanak a Vasvár ellen, csupán egy gól döntötte el a találkozót a vendégek javára.