ZALAKERÁMIA ZTE KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 91–95

(27–23, 30–23, 20–21, 14–28)
Zalaegerszeg, 1650 néző. V: Győrffy, Tőzsér, Frányó

ZTE: KINNEY 23/12, Vaughn 11/9, Benke, SZABÓ ZS. 22/12, RADIC 16/3. Csere: Horváth Á. 11/9, Doktor 2, Mohácsi 3/3, Mikovics 3/3. Edző: Bencze Tamás

Falco: GOVENS 12, Perl 12, VÁRADI 26/9, Borisov 4/3, TAYLOR 22/3. Csere: Tóth N. 2, Pustahvar 5/3, NORFLEET 12/6. Edző: Srecko Sekulovic

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 6. p.: 11–11. 7. p.: 20–14. 13. p.: 38–32. 17. p.: 52–40. 22. p.: 63–50. 25. p.: 67–57. 28. p.: 74–64. 32. p.: 80–75. 35. p.: 85–83. 39. p.: 90–91
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Falco javára

MESTERMÉRLEG
Bencze Tamás: – Ha összefoglalom ezt a párharcot, az első két meccsen szinte végig jól játszottunk, a harmadikon nem volt esélyünk. Most már elmondhatom, és nem magyarázkodásképpen, hogy egy közös ebéd sajnos megviselte a csapatot. Ezúttal is hosszú ideig irányítottunk, de Benke Szilárd két hete sérült, csak egy félidőt vállalt. A helyette pályára lépő Doktor Péter jól teljesített, ám mindez kevés volt, mert a hajrában sok rossz döntést hoztunk. Ezúttal szurkolóink biztatása sem tudott segíteni, a Falco megérdemelten lépett tovább.

Srecko Sekulovic: – Jó meccseket játszottunk a zalaiak ellen. Ezúttal is az utolsó két percben tudtunk fordítani. Két szimpatikus együttes remek közönség előtt éles, nagy csatákat vívott. A döntő pillanatokban helyén volt a szívünk, mentálisan jók vagyunk, talán egy kicsit erősebbek, mint jelenleg a ZTE, s ez kidomborodott.

“Közvetítésünket a Vasi Korall Kft. támogatta!”