Páros rangadót rendeztek hétfőn a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságban, hiszen a hölgyek mellett az erősebbik nem képviselői is pályára léptek. A játéknap érdekessége, hogy mindkét nem esetében ugyanaz az ellenfél látogatott Szombathelyre. Így a SzoESE soron következő ellenfele a Közgáz SC és DSK volt.

A lányokkal ellentétben Kéri Péter vezetőedző minden kulcsjátékosára számíthatott, ráadásul a hazaiak idén is ott akarnak a legjobbak között lenni a végelszámolásnál. Ennek megfelelően jól kezdték a találkozót a vasi kosarasok és egy 11-2-es rohammal jelezték, hogy számukra csak a győzelem az elfogadható eredmény.

Hiába kért időt a vendég kispad és rotálta játékosait a tréner, lényegi változást nem sikerült elérnie. Már a második negyed közepén húsz pontosra nőtt a SzoESE előnye és ezt a szünetig még tovább sikerült növelni. A fordulás után sem vett vissza a lendületből a szombathelyi csapat és egymás után szórták a triplákat. A mérkőzésen 27 kísérletből 15 célba is talált, ami ellen nem volt ellenszere a Közgáznak.

Végül Horváth kosarának köszönhetően átlépte a 100 pontos határt is a SzoESE, amely végül 115-54 arányban győzedelmeskedett. A vasiak erősségét jól tükrözi, hogy minden pályára lépő játékos pontot szerzett, továbbá a találkozón 63,2 százalék pontossággal tüzeltek mezőnyből.

SzoESE – Közgáz SC és DSK 115-54 (30-16, 24-12, 35-14, 26-12)

SzoESE: Tóth D. 7/3, Horváth 11/3, Mészáros 28/12, Oroszi 6/3, Schveighoffer 17/6.
Csere: Földesi 15/3, Soós 10/6, Gábor 6, Frisnyák 5/3, Czukor 4, Sinkovits 3/3, Papp 3/3.
Vezetőedző: Kéri Péter