Lehet, hogy néha egy-egy megyei mérkőzést követően az ember elgondolkodik, hogy miért érdemes valakinek a sípmesteri szakmát választani, a világbajnokságon azonban anyagilag és szakmailag is kifizetődő a játékvezetői keretéhez tartozni.

A spanyol As információi szerint már a 36 fős bírói stáb alapfizetése is kiemelkedősen magas, 70 ezer dollár (kb. 28 millió forint), de az asszisztensek sem járnak rosszul, 25 ezer dolláros (kb. 10 millió forintos) alapbérre jogosultak.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a 36 játékvezető mellett 69 asszisztenst és 24 videobírót választott a vb-keretbe. A helyet kapó hat nő közül a francia Stéphanie Frappart, a ruandai Salima Mukansanga és a japán Jamasita Josimi a játékvezetők, míg a brazil Neuza Back, a mexikói Karen Díaz Medina és az amerikai Kathryn Nesbitt az asszisztensek között szerepel.

A játékvezetők fizetése a tornán a szerepvállalásuk mértékétől függően tovább emelkedhet. A spanyol lapok szerint minden csoportmérkőzésért 3000 dollár (kb. 1.2 millió forint) jár, és az összeg a kieséses szakaszban, valamint a döntőben tovább emelkedik, elérve a 10 ezer dollárt (4 millió forint).

Az asszisztensek pénze ennél azért kisebb (a felelősségük is), a csoportmeccsekért 2500 dollárt (kb. 1 millió forintot) tehetnek zsebre, a kieséses szakaszban pedig legfeljebb 5000 dollárt (kb. 2 millió forintot). A negyedik játékvezetők az asszisztensekkel megegyező összeget keresnek mérkőzésenként, és ahogy Pierluigi Collina, a FIFA játékvezetői testületének elnöke elárulta, az ő feladatkörükbe tartozik meghatározni a hosszabbítás mértékét. A videobírók fizetése 3-5000 dollár (1.2-2 millió forint) között változik találkozónként.

Annyit mindenképp érdemes megjegyezni zárásként, hogy a katari világbajnokságon kereshető pénz mennyisége nagyságrendileg háromszor annyi, mint amennyi a Bajnokok Ligája egy idényében kézhez kapható.

Honlapunkon megjelenő kiemelt tartalmakat a Vasi Korall Kft. támogatja!