Az 1. negyed előtt a Falco legendáját, az 50 esztendős Kálmán Lászlót köszöntötte a sárga-feketék klubvezetője, Gráczer György, majd Kovács B. és Simon K. kosárváltásával kezdődött az összecsapás.

Ezután Keller szerzett 1 pontot a vonalról, erre Tanoh-Dez felelt, 3-5. A játékrész derekán Demeter és Mijovic kosaraival 7-11-re léptek meg a vendégek. Kovács B. és Zozó pontjaival reagált a Falco, 11-13. Tanoh Dez jól mozgott, és Demeter is termelte a pontokat, a Falco pedig Zozó kosaraival tartotta a lépést, 18-20. Sőt, Zozó 2+1 pontjával a negyed hajrájában visszavettte a vezetést, 21-20. Az utolsó perc azonban a fővárosiaké volt, Barac szépített, 23-26.

A 2. negyedet Barac középtávoli kosarával indították a hazaiak, majd Zozó a vonalról vette újra vissza a vezetést, 27-26. Felváltva vezettek 1-1 ponttal a felek, amikor Cowels 3+1 ponttal, majd egy szimpla triplával tűnt ki a többiek közül, 36-30. Sherman szépített, Barac pedig a vonalról állította vissza a 6 pontos különbséget, 38-32. A játékrész derekán Tiby köszönt be újra, 44-32-re léptek meg a szombathelyiek, a fővárosiak kértek időt. Hiába, a korábbi Falco-játékos, Simon Kristóf vezetésével nem tudtak ellenállni a hazai rohamoknak, Brown révén 46-33 állt a táblán, amikor Konakov mester is megállította a játékot. A félidő hajrájában végigtapsolta a közel 3 ezres publikum a legenda, Cece emlékére a 18. percet. Az utolsó kosarat Simon K. süllyesztette el távolról, 50-42.

A 3. negyed Perl Zoli 2+1 pontjával startolt, 53-42. Mijovic szépített, erre Cowels triplával reagált, 56-49. Nem engedte meglépni a Honvéd a címvédőt, sőt, igyekeztek szorosan tapadni a Falcóra, a játékrész közepén 58-51 állt az eredményjelzőn. Aztán fordult a kocka, Barac pontjai után, 62-51-nél újra időt kellett kérni a fővárosiaknak. Bejött a játékmegszakítás, vendég dupla és Sherman tripla után 62-55-re jöttek fel. Aztán megint változott a játék képe, a fordulatokban gazdag meccs ezen perceiben Barac brillírozott, már 18 pontnál tartott, 73-59. Az utolsó minutumban Sherman 3+1 ponttal szerzett örömet a maroknyi Honvéd-drukkernek, 73-63.

A 4. negyed jól kezdődött a Falco számára, aztán Tanoh Dez révén újra felzárkóztak, 78-67-nél ismét Konakov mester kért időt. Rendezte sorait és 1 perc múlva már 15-tel ment a Falco, 82-67. Nem volt megállás, Zozó 2+1 pontjával már 85-67-re vezettek a hazaiak. Tiby is odatette magát, 87-69. A következő percben már Keller zsákolt, 89-69-nél újabb fővárosi time-out jött. Hiába, a végén csak az volt a kérdés meglesz-e a 100 dobott hazai pont. Most nem sikerült, de a fölényes győzelemnek boldogan örülhettek a szombathelyi drukkerek, 96-82.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd SE 96-80 (23-26, 27-16, 23-21, 23-19)
Bajnokság, 14. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Tőzsér Dénes Kelemen, Szilágyi Bálint (Páli dr. Kálmán)

Falco: Pot 6/3, Brown 7/3, Kovács 9/3, Tiby 13/3, Keller 5. Cserék: Perl 25, Cowels 13/12, Barac 18, Sövegjártó -, Verasztó -, Krivacevic -.

Honvéd: Simon 8/6, Tanoh Dez 14/6, Mijovics 20/9, Demeter 7/3, Peringer 4. Cs: Hajdu -, Sherman 21/9, Völgyi 6, Kopácsi -, Tarján 2