A továbbjutásról már lemaradt DVTK kikapott a francia Landes vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 14., utolsó fordulójában.

Eredmény, 14. forduló, B csoport: Landes (francia) – DVTK HUN-Therm 72-63 (14-17, 12-11, 22-19, 24-16)
——————————————————————-
A magyar csapat legjobb dobói: Bernáth 17, Grigalauskyte 17

Az előző fordulóban a Salamancától elszenvedett vereség után eldőlt, hogy az újonc létére 6/7-es győzelmi mérleggel büszkélkedő  DVTK már nem juthat tovább a negyeddöntőbe, és ugyanebben a helyzetben volt a 3/10-zel álló Landes is.
Völgyi Péter együttese főként a litván Monika Grigalauskyte révén hozta a nyitónegyedet, majd a pontszegény meccs félidejében 26-28 volt az állás.
Fordulás után nyolc ponttal megléptek a miskolciak, de a rivális egy 12-0-s rohammal fordított. Az utolsó játékrész 48-47-ről indult, a válogatott Bernáth Réka ekkor 15 pontnál tartott. A hátralévő időben a DVTK már nem tudott újítani, így hat győzelemmel és nyolc vereséggel csoportjában a hatodik helyen fejezte be első idényét az Euroligában.

Korábban, A csoport:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Polkowice (lengyel) 76-94 (20-25, 22-23, 14-20, 20-26)

Schio (olasz)-Sopron Basket 81-50 (21-16, 15-13, 27-15, 18-6)
————————————————————-
A magyar csapat legjobb dobói: Brooks 13, Magbegor 11

A magyar bajnok úgy érkezett Schióba, hogy csak győzelem esetén végez biztosan a B csoport első négy helyezettje között, azaz kerül tovább a negyeddöntőbe. Vereség esetén viszont nem a saját kezükben volt a 8/5-ös győzelmi mérleggel álló soproniak sorsa, mivel a párhuzamosan zajló Salamanca-Girona spanyol rangadó eredményét is figyelniük kellett. E szerint a forgatókönyv szerint ha ott a vendég Girona győz, akkor a magyar csapat búcsúzik az Euroligától, salamancai siker esetén pedig a negyedik – még továbbjutó – helyen zár a Sopron.

Derűlátásra adott okot mindenekelőtt az, hogy decemberben a magyarok 80-61-re nyertek odahaza, a Novomatic Arénában.
Szerdán Gáspár Dávid együttese 9-7-es vezetés után hátrányba került, és az olaszok kilenc ponttal elhúztak a nyitónegyedben. A folytatásban a szerbekkel kétszeres Európa-bajnok Jelena Brooks révén egy pontra felzárkóztak a vendégek, de innentől újra a hazaiak akarata érvényesült, a nagyszünetben 36-29 állt az eredményjelzőn.
Térfélcsere után 13 pontra nőtt a különbség, és a 27-15-re megnyert harmadik szakasszal a Schio gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A 63-44-ről induló utolsó játékrészre már nem maradtak izgalmak, a zöld-sárgák váratlanul sima vereséget szenvedtek.

A Sopron 8/6-os mutatóval fejezte be az alapszakaszt, és – mivel a Salamanca legyőzte a Gironát -, a csoport negyedik helyezettjeként továbbjutott a negyeddöntőbe. Ott az A jelű nyolcast megnyerő török Fenerbahce vár a magyarokra, az egyik fél második sikeréig tartó párharc március 14-én kezdődik Isztambulban.

A csoport további mérkőzésein:
Mersin (török)-Mechelen (belga) 69-62
Landes (francia) – DVTK-HUN-THERM 72-63
Salamanca (spanyol)-Girona (spanyol) 74-63

A B csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Mersin  24 pont, 2. (és negyeddöntős) Schio 24, 3. (és negyeddöntős) Salamanca 23, 4. (és negyeddöntős) SOPRON BASKET 22, 5. Girona 21, 6. DVTK-HUN-THERM 20, 7. Landes 18, 8. Mechelen 16.