A magyar női U19-es kézilabda válogatott egy remek tornát követően Európa-bajnok lett Romániában, a korosztályos megmérettetést lányaink ráadásul hiba nélkül, 100%-os teljesítménnyel abszolválták.

Az utánpótlás tornákon rendre jól szereplő fiataljaink ezúttal sem okoztak csalódást, a győzelmet pedig Nótár Mary slágerével ünnepelték. Rázd meg Te is!

U19-ES NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
DÖNTŐ
MAGYARORSZÁGDÁNIA 35–26 (14–17)
Pitesti (Románia)2500 néző. V: Jovic, Arnautovic (bosnyákok).
MAGYARORSZÁG: Zaj K. – Gém, CSÍKOS 8, Szabó L. 2, VARGA E. 11 (9)SIMON P. 8, Szabó Anna 3. Csere: Imre (kapus), Farkas J. 2, Csernyánszki 1, Kövér, Kostyó, Kovalcsik. Edző: Szilágyi Zoltán.
DÁNIA: KAYSEN – Götzsche 3A. Johansen 3A. Lund, F. LARSEN 4SCAGLIONE 11 (1)Vestergaard 2Csere: S. Rasmussen (kapus), Thestrup, Bang 1, Nielsen 1, Laursen 1, Ibranovic. Edző: Flemming Dam Larsen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p: 8–7. 17. p: 8–9. 23. p: 10–14. 27. p: 13–16. 36. p: 19–19. 42. p: 24–20. 46. p: 27–21. 53. p: 31–23. 57. p: 33–26.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 10/9, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán szövetségi edző
: – Óriási büszkeség, hogy Európa-bajnokok lettünk! Gratulálok a lányoknak, akik ma is hátrányból fordítva nyerték meg a meccset, ez a mentális erő az egész tornán jellemző volt rájuk, fantasztikusan játszottak. Köszönöm a stábnak, nagyszerű emberek vesznek körül, akikkel közös öröm és közös érdem a siker.

Érdekesség, hogy zsinórban harmadszor örülhet Magyarország a junior Eb-aranynak!