Az 1. negyedben Benke Szili szerezte az első kosarat, majd az Atomerőmű átvette a vezetést, 6-4. Más kérdés, hogy a hazaiak ekkor vezettek utoljára, történt ugyanis, hogy Pot és Tiby egy-egy triplával visszavette a vezetést a Falcónak. Ezt követően a paksi dobások kimaradtak, míg Keller és Benke labdái célba értek. 6-18-as rohanás után sikerült Wrightnak is a gyűrűbe találnia, de ez a Falco lendületét nem törte meg. Nicholson és Perl még a dudaszó előtt a helyére küldtek egy-egy labdát, 15-28.

A 2. negyed elején Perl pontjaival tovább növelte a különbséget a Falco, aztán Kovács Á. megmozdulásával az ASE próbálta tartani a lépést. A szombathelyiek pontosan céloztak távolról, Jordano és Kovács Benedek is betalált távolról. Ekkor már 18 ponttal léptek meg a sárga-feketék, majd a negyed közepén Jordano újabb távoliját követően már 23-49 állt az eredményjelzőn. A Falco esélyt sem adott a hazai csapatnak, ebben a 10 percben újabb 10 ponttal nőtt a differencia, 35-58.

A 3. negyedben is minden ugyanott folytatódott, ahol a szünet előtt abbamaradt. A játékrész derekán, Zozó zsákolása után már 30 pont volt a különbség, 43-73. Ezután Nicholson szépített, majd Szili sikeres büntetője és Tanoh Dez közelije következett, 46-78. Újabb 1 perc múlva, Krivi zsákolása után, 48-83-nál időt kértek a hazaiak. A negyed végén Pot büntetőit és Krivi közelijét is feljegyezhettük, 55-89.

A 4. negyed több eladott labdával és kihagyott dobással kezdődött, majd Kovács Benedek talált be közelről, 60-94. Aztán Jordano és Kucsora triplái értek célba, 63-97. Krivi büntetői után Kovács B. újra eredményes volt, túljutott a Falco a 100 ponton, 63-102. A negyed közepén Wooten szépített, majd Nicholson szerzett pontokat a vonalról, 67-102. A vasiak sem hagyták abba a pontgyártást, Pot állt a büntetővonalra, aztán Szili közelije is beesett, 67-105. A hajrához közeledve Kucsora és Verasztó közelije is pontokat ért, 69-107. Pongó Marci közelijére Arnold B. felelt a vonalról, Tanoh Dez pedig zsákolt, 74-111. A dudaszó előtt még Tiby és Pongó közelről, Tanoh Dez pedig még egyszer zsákolással köszönt be. A korábbi Falco-játékos, Sövegjártó egy triplával szépített és zárta le a meccset, 82-118-re győzött a címvédő.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-118 (15-28, 20-30, 20-31, 27-29) Bajnokság, 18. forduló Paks, ASE Sportcsarnok Játékvezetők: Tóth Cecília, Nyilas István, Kovács Nimród (Bogárdi János)

ASE: Kovács Ák. 5/3, White 9/3, Géringer 2, Nicholson 18/6, Wooten Jr. 10. Csere: Arnold 3, Pajor -, Kékesi 8/6, Sövegjártó 3/3, Wright Jr. 8, Kucsora 16/6.

Falco: Pot 6/3, Tanoh Dez 10, Benke 13/3, Tiby 14/6, Keller Á. 13/3. Csere: Pongó Ma. 8, Verasztó 2, Perl 19/3, Kovács B. 11/9, Krivacsevics 13, Jordano 9/9.