Hosszú út várt a Hungast-Haladás VSE női röplabda együttesére, hiszen szombat este Nyíregyházán vizitáltak a szombathelyiek. A biztonságos közlekedés, valamint a fásultság megelőzését figyelembe véve már pénteken útra kelt a csapat. Hasonlóan kacifántos útja volt a nyírségi együttesnek is, amely hétköznap még CEV-kupamérkőzést vívott a svájci Düdingennel.

Kissé megilletődötten kezdte a találkozót a vendég együttes, amely talán kicsit túlzottan tisztelte is ellenfelét. A hazaiaknál Matic vezérletével szorgalmasan gyűjtötték a pontokat. Majd a Haladás is egyre jobban magára talált és bár az első szett eredménye nem mutatja szoros labdameneteket játszottak a csapatok (25-15).

A folytatásban fej-fej mellett haladtak az együttesek. Igyekeztek a trénerek időkéréssel és cserékkel megzavarni a riválist. Ez a húzás többé-kevésbé bejött és a hajrára a nyíregyházi lányok álltak jobban. Azonban a Haladás nem adta olcsón a második szettet és próbálták minél jobban megnehezíteni a nyírségiek dolgát (25-18).

Az utolsó játszmát hozta a legszorosabb eredményt és a vendégek rászolgáltak volna a szettre, azonban sajnos kíméletlennek bizonyultak a hazaiak centerei, így ezúttal sem sikerült idegenben szettet, valamint pontot, pontokat szerezni. Azonban a mutatott játékra nem lehet panasza a szombathelyiek mesterének (25-19). Legközelebb a Vasas otthonába látogat a Haladás, az sem ígérkezik könnyű menetnek.

Fatum Nyíregyháza – Hungast-Haladás VSE 3-0 (25-15, 25-18, 25-19)

Haladás: Asceric, Kolada, Kalman, Dobó, Wallner, Cicic, Rejlic, Takács, Kinser, Huff, Bokor, Lojen (liberó).
Vezetőedző: Bedőcs Gergely