AVUS – YBL WPC 10-7 (3-1, 4-2, 2-1, 1-3)

Szombathely, AVUS-aréna, 100 néző – OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, 6. forduló

Gólszerzők: Sági B. 4, Landherr Cs. 2, Csaba M., Hajmási A., Baranyai Á., Németh L. 1-1.

Az 1. negyedben jól kezdtek a szombathelyi pólósok, sorrendben Németh L., Landherr Cs., és Sági B. góljaival az első 8 perc után már 3-1-re vezetett az AVUS.

A 2. negyedet Hajmási A. távoli bombájával kezdte a hazai csapat, majd Sági B. újra betalált, 5-1. A játékrész közepén szépítettek, majd 2 gólra jöttek fel a vendégek. Aztán a félidő hajrájában újra Landherr Cs. volt eredményes, majd Baranyai Á. is gólt lőtt, 7-3.

A 3. negyed Sági B. révén hazai találattal kezdődött, aztán a szombathelyiek által vitatott szituációból gyorsan jött a válasz, heves reklamálásért Zoufal mester sárga lappal figyelmeztették, 8-4. Ezt követően a november 7-én 22. születésnapját ünneplő Kovács B. védett nem először bravúrral, majd kiváló indítása után Sági B. újra betalált, 9-4. Ez a játékrész nagyon harcos, küzdelmes 8 percet hozott, számos vitatott játékhelyzettel.

Az utolsó 8 percben feljőtt az Ybl,  2 perc alatt 2 gólt szereztek, ezzel 6 perccel a dudaszó előtt 9-6-ot mutatott az eredményjelző. Ezután Csaba M. akciógólja nyugtatta meg a hazai publikumot, majd Kibédi talált be még 5 méterről, ezzel 10-7-re győzött és fontos 3 pontot szerzett az AVUS!

A meccs statisztikája ITT, a jegyzőkönyv pedig EMITT tanulmányozható.

A győztes rangadó után Zoufal Norbert vezetőedző értékelte a látottakat.

Az OB I/B-s tabella állása. 1. KSI 18 pont (+50), 2. AVUS 18 (+35), 3. Kanizsa 15, 4. Eszterházy 12, 5. YBL WPC 12, …12. Oázis 3 pont.

A szombathelyiek legközelebb november 13-án az Oázis SC otthonában szállnak medencébe.