Az 1. negyed több hiba után Pot kosarával indult, majd Benke, aztán újra Pot szerzett egy 2 pontos kosarat, 6-0. Nem tudták megállítani a sárga-feketéket, Tiby büntetői után Szili zsákolt, 11-0-nál időt kértek. Keller növelte az előnyt, Lake szépített, 13-2. A játékrész derekán Szili nagyon távolról is betalált, Tiby pedig közelről növelte az előnyt, 18-4. Szili nem tudott hibázni, a 7.percben már 10 pontnál járt, 23-4. Tovább termelte a hazai pontokat Tiby, Barac és Krivacevic is, 31-9. A dudaszó előtt Bognár Kristóf szépített, 32-11.

A 2. negyedet Krivi pontjai nyitották, majd Zozó is betalált, Locke szépített távolról 39-19. Ezután Woolridge is belendült, de Kovács Benedek triplája gyorsan lehűtötte a szegedi kedélyeket, 45-24. A negyed közepén Zozó egy precíz ziccerrel növelte a Falco előnyét, ekkor újra időt kértek a vendégek, 47-24. Ezután Lake szerzett fontos pontokat a szegediek számára, de hiába, mert Tanoh Dez közelről szerzett kosarat, 54-33. A félidő hajrájában Pot büntetőzhetett, majd Szili triplája is beesett, 58-35.

A 3. negyedet Zozó 3 pontosa nyitotta, majd Pongó egy labdaszerzés után ugyanúgy betalált kintről, 66-37. Nem volt megállás, Tiby zsákolt, majd Pongó közelről is eredményes tudott lenni, 70-42. Perl Zoli újabb kosarait követően 79-44-re vezettek a árga-feketék a játékrész derekán. Bognár Kristóf és Lake tartotta a lelket a szegediekben, de újra Kovács B. remekelt, 85-50. Mayer kintről, Barac közelről szerzett kosarat, nem igazán védekezett ekkor egyik csapat sem, 87-56. Szinte minden bement a szombathelyieknek, Pot triplájával ért véget a játékrész, 95-58.

A 4. negyedet jobban kezdték a vendégek, Barac szerezte az első Falco-kosarat, 97-65. Mindösssze 4 pontot szereztek a sárga-feketék 5 perc alatt, de Jordano triplája után sikerült átlépni a százat, 102-68. A vendégeknél Mayer gyorsan össszegyűjtött 10 pontot, Benke Szili hármassal felelt, 105-74. A hajrában Verasztó és Krivi is betalált, 110-80-ra győzött a bajnokcsapat.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – SZTE-Szedeák 110-80 (32-11, 26-24, 37-23, 15-22)